Wiadomości

XXIX Zgromadzenie Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego

Na dwudniowym Zgromadzeniu Ogólnym Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego spotkało się w Serwach kilkudziesięciu samorządowców z regionu. To okazja do podsumowania kończącej się kadencji. Związek podziękował samorządowcom najdłużej piastującym urząd wójta lub burmistrza. - informuje Gazeta Współczesna

Wyróżnienie otrzymali m.in.:

Czesław Ołdakowski, wójt gminy Wąsosz,
Stanisław Szleter, wójt gminy Grajewo.

Mija obecnie 20 rok działalności Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego. Organizacja zrzeszaja gminy wiejskie, miejsko-wiejskie i miasta do 20 000 mieszkańców z terenu województwa podlaskiego.

Podstawowym celem działania Związku jest integracja samorządów wiejskich i rozwiązywanie typowych problemów tego środowiska oraz współdziałanie z gminami w zakresie działalności nad podniesieniem dobrobytu kulturalnego i materialnego gmin wiejskich. Obecnie do Związku należy 96 gmin (na 110 gmin możliwych) z obszaru województwa podlaskiego. Wspólne działania za pośrednictwem Związku pomagają w sposób zorganizowany walczyć o interesy członków. Działania prowadzone są na wielu płaszczyznach. Dotyczą zarówno negocjacji z Rządem, konsultacji z Wojewodą Podlaskim, Zarządem Województwa Podlaskiego oraz z instytucjami mającymi w zakresie swego działania sprawy mieszkańców wsi, wymiany doświadczeń pomiędzy członkami, jak też działań w celu gospodarczego i kulturalnego rozwoju gmin.

 

 

fot. A. Gryza-Aneszko

 

 


 

piątek, 19 kwietnia 2024

Głos na TAK - Dariusz Latarowski

piątek, 19 kwietnia 2024

Zablokowana droga S61 Guty-Szczuczyn

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.