UWAGA

sobota, 22 stycznia 2022

Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 9700 wyświetleń

XXIII Światowe Dni Młodzieży

W miniony weekend tj. 15 i 16 marca 2008 roku w Grajewie obchodzono XXIII Światowe Dni Młodzieży. Kilka tysięcy osób przybyłych w sobotnie popołudnie do hali MOSiR przy ul. Strażackiej rozpoczęło spotkanie wspólną modlitwą i śpiewem.

Tego dnia odbył się koncert ewangelizacyjny na motywach orędzia Benedykta XVI – Gloriosa Trinita, przedstawiono też widowisko teatralne pt. „Tajemnica Eucharystii – Tajemnica Miłosierdzia”. Licznie przybyła młodzież i mieszkańcy miasta pod przewodnictwem J.E. ks. biskupa T. Bronakowskiego wzięli udział w Drodze Krzyżowej ulicami Grajewa. Tłum wiernych po podniosłym dwugodzinnym marszu adorował krzyż w kościele MBNP. Nawiązując do wieloletniej tradycji młodzi ludzie Diecezji Łomżyńskiej wspólnie przeżywają obchody Światowych Dni Młodzieży tym razem w mieście Grajewo z pomocą parafii Szczuczyn. Spotkanie młodych prowadzonych przez Pasterza Diecezji, pomaga ożywiać i pogłębiać wiarę. Warsztaty i rozmowy w grupach, muzyka, pantomima - każdy sposób jest dobry by potwierdzać swoją więź z Panem. Bardzo ważnym punktem obchodów była integracja młodych z rodzinami, które przyjęły ich w swoich domach.

Niedziela 16-go marca w hali MOSiR rozpoczęła się jutrznią z homilią, młodzież słuchała recitalu muzycznego, rozmawiała jak żyć w wierze na co dzień, celebrowała Słowo Boże.
O godz. 14.00 wyruszyła uroczysta procesja palmowa do kościoła MBNP. Radość z przeżytych wspólnie chwil przeplatała się ze smutkiem i żalem z powodu rozstania. Takich wydarzeń sie nie zpomina, wielu spotka się podczas kolejnych dni w innym miejscu...


Galeria zdjęć

e-Grajewo.pl

Komentarze (3)

Swietni prowadzący :D bardzo mocno pozdrawiam:) Tylko jeszcze jak oni się nazywali:P Mam nadzieję ze bedzie więcej takich imprez :)

zgodze się,super prowadzacy ; )

Hehe no prawda prowadzacy super jednego znam tego w środku(co na wideo) Łukasz się nazywa :)
a ogólnie było suuper mam na dzieję że będzie tak samo fajnie za rok w Łomży :D :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.