Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 9683 wyświetleń

XLI Sesja Rady Miasta

Wystąpienie miasta ze Związku Komunalnego Samorządów Dorzecza Biebrzy, przejęcie przez miasto świadczeń emerytur i rent nauczycieli z gminy Rajgród oraz zgoda na sprzedaż  nieruchomości na rzecz skarbu państwa – to najważniejsze wydarzenia XLI nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Grajewo.

- Dla naszego miasta najważniejszy jest problem gospodarowania odpadami. Związek Komunalnego Samorządu Dorzecza Biebrzy tym zadaniem specjalnie się nie zajmował, ponieważ ościenne gminy nie mają tego kłopotu. Stąd postanowiliśmy wystąpić z tego Związku – mówi Ryszard Wolwark, sekretarz UM w Grajewie.

Radni wyrazili zgodę na sprzedaż za 305 zł nieruchomości położonej przy Placu Niepodległości o powierzchni 5138 mkw. na rzecz skarbu państwa z przeznaczeniem dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad od. w Białymstoku. Transakcja ma związek z remontem drogi krajowej nr 65 Białystok – Ełk i nr 61 Łomża – Suwałki.

Miasto Grajewo przejmie wykonywanie zadań z zakresu funduszu świadczeń socjalnych części nauczycieli emerytów i rencistów objętych właściwością gminy Rajgród.

- Na każdego nauczyciela - emeryta z budżetu państwa przychodzi ok. 500 zł rocznie i dopisywanych jest do funduszu socjalnego szkoły, z której odszedł on na emeryturę - emeryt może więc korzystać w tej szkole ze świadczeń socjalnych (zapomogi, zasiłki, talony). Jeśli emeryt mieszka w innej miejscowości - trudniej mu dojechać do "swojej" szkoły żeby złożyć wniosek albo odebrać pomoc. Stąd zawiera się porozumienia między gminami czy powiatami - w tym przypadku pieniądze ze szkoły w Rajgrodzie zostaną przekazane szkole w Grajewie i nauczyciel będzie miał prawo korzystać w Grajewie z funduszu – wyjaśnia Andrzej Jasiński, dyrektor LO w Grajewie.

Przejęcie zadań i określenie wysokości środków finansowych na ich realizację zostanie dokonane na podstawie corocznie zawieranego porozumienia między burmistrzami Grajewa i Rajgrodu.
e-Grajewo.pl

Komentarze (1)

No to w nagrodę Generalna Dyrekcja Dróg puściła Tiry przez Grajewo tylko pogratulować burmistrzowi hojności

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.