piątek, 28 stycznia 2022

Sport

XIV regaty w Ełku

7 i 8 czerwca 2008 r.
Bulwar nad Jeziorem EŁK

XIV REGATY ŻEGLARSKIE
O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA EŁKU
w kl. OPTIMIST


Program:

7 czerwca (sobota)
godz 11:00 - uroczyste otwarcie regat
godz 12:00 - start do pierwszego i kolejnych wyścigów
godz 14:00 - występy wokalno-taneczne (w tym laureatów "ZŁOTEJ NUTKI")
godz 16:00 - koncert zespołu OKAW SZTORM
8 czerwca (niedziela)
godz 10:00 - ciąg dalszy regat
godz 15:00 - uroczyste zakończenie regat. Dekoracja zwycięzców


Ełckie Centrum Kultury


Co to jest - Program NIVEA Błękitne Żagle?
NIVEA Błękitne Żagle to ogólnopolska akcja skierowana do najmłodszych żeglarzy,w wieku od 6 do 11 lat. Celem Programu jest promowanie żeglarstwa jako sposobu na wspólny oraz aktywny wypoczynek dzieci i ich rodzin.

Każdego roku Program NIVEA Błękitne Żagle organizuje cykl pikników rodzinnych, w czasie, których można wziąć udział w zabawach zręcznościowych Miasteczka Błękitnych Piratów, konkursach i koncertach prowadzonych przez lidera znanego zespołu Zejman & Garkumpel - Mirka "Kowala" Kowalewskiego. W trakcie pikników zawsze są organizowane regaty dla najmłodszych.

Dzieci objęte Programem Nivea Błękitne Żagle pływają w żeglarskiej klasie Optimist. Klasa Optimist jest najmniejszą, a zarazem najbardziej popularną łódką regatową na świecie. Powierzchnia jej żagla wynosi 3,5 m.kw. i przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży do 15 roku życia. Organizatorzy celowo obniżyli górna granicę wiekową uczestników, by wyrównać szanse w regatach i podkreślać dobrą zabawę i wypoczynek, a nie rywalizację.

poniedziałek, 24 stycznia 2022

Ferie zimowe z MOSiR

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.