Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 9694 wyświetleń

Wzmożone kontrole pojazdów

Ograniczenie zdarzeń drogowych spowodowanych nadmierną prędkością, niewłaściwym wykonywaniem manewrów na drodze, nieskorzystaniem z pasów bezpieczeństwa - to główne założenia prowadzonych przez podlaskich policjantów długoterminowych działań pod nazwą „Bezpieczna sześćdziesiątka jedynka”. Funkcjonariusze w czasie działań na całej długości drogi krajowej 61 będą prowadzić wzmożone kontrole pojazdów, zwracać uwagę na trzeźwość kierujących, popełniane wykroczenia a także udzielać pomocy uczestnikom ruchu w bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Wszystkie te przedsięwzięcia mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na jednej z najgłówniejszych tras województwa podlaskiego.

Przez teren województwa podlaskiego mazowieckiego przebiega droga krajowa 61 łącząca centralną Polskę z jej północno-wschodnimi kresami. 127 kilometrów tej trasy przebiega przez teren województwa podlaskiego rozpoczynając swój bieg na granicy powiatu łomżyńskiego i dalej przez Łomżę, Stawiski, Grajewo, Rajgród kończąc się w Augustowie.  Z analizy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie województwa podlaskiego wynika, iż w 2015 roku na tej trasie zaistniało 480 zdarzeń drogowych (36 wypadków, 44 kolizji, 6 osób zginęło, 42 osoby zostały ranne). Porównując dane bieżące do ubiegłego roku należy zauważyć, że nastąpił wzrost zdarzeń drogowych o 7,1%. Biorąc pod uwagę wysoki wskaźnik zdarzeń w ruchu drogowym na tej trasie podlascy policjanci od wczoraj prowadzą na terenie trzech powiatów, przez które przebiega DK61 tj. łomżyńskiego, kolneńskiego i grajewskiego długoterminowe działania pod nazwą „Bezpieczna 61-ka” mające na celu zdecydowane przeciwdziałanie niepożądanym zjawiskom na drodze oraz poprawę bezpieczeństwa poprzez ograniczenie liczby wypadków drogowych i ich skutków . Funkcjonariusze na terenie 3 powiatów, przez które przebiega droga krajowa nr 61 zwracali szczególną uwagę na kierowców przemierzających tą niebezpieczną trasę. Zachowania kierujących i popełniane przez nich drogowe grzechy na bieżąco śledzą wideorejestratory zainstalowane w radiowozach, ręczne i laserowe mierniki prędkości a przede wszystkimi czujne oczy mundurowych. Funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim, czy kierowcy nie jadą zbyt szybko oraz czy są trzeźwi, czy osoby podróżujące samochodami mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych oraz wymagane dokumenty i stan techniczny pojazdów. W ciągu pierwszego dnia prowadzonych działań 6 funkcjonariuszy ruchu drogowego z Komend w Łomży, Kolnie i Grajewie skontrolowali łącznie 30 kierujących pojazdami. Szczególny nacisk w czasie działań funkcjonariusze kładą na kontrole kierujących pojazdami ciężarowymi dlatego też 50% skontrolowanych pojazdów były to pojazdy ciężarowe.  Funkcjonariusze nałożyli 27 mandatów na łączną kwotę 4650 zł z czego większość stanowiły mandaty za przekroczenie dozwolonej prędkości jazdy.

Działania te kontynuowane będą do końca lutego br, w związku z czym kierujący mogą liczyć się ze zwiększoną liczbą patroli policyjnych na całym odcinku trasy krajowej 61.

źródło – oficer prasowy KMP w Łomży

poniedziałek, 6 lutego 2023

Miniony weekend na drogach

Komentarze (8)

Takie działania powinny być prowadzone cały rok na tej trasie, ponieważ jest tam na prawdę niebezpiecznie. Często widać jak kierowcy wyprzedzają na trzeciego. Są to głównie auta z krajów t.j.: Litwa, Łotwa, Estonia.

Zamiast porządnej drogi i naprawdę dobrego pobocza mamy nagonkę na kierowców i mandaty a prawda jest taka że ta droga jest za wska i brak w razie awarii pasa pozwalającego na zatrzymanie prowadzi do zwiększenia zagrożenia w ruchu drogowym, nie mówią o możliwości ucieczki przed jakimś nie odpowiedzialnym kierowco, można nadmienić o najbardziej nie bezpiecznym wyjeździe z drogi Szczuczyn okolice Danowa na krajówkę 61 brak oznakowania ograniczenia prędkości i brak ostrzegawczego znaku o zakręcie jak również bariery ochronnej może ktoś się w końcu tym zajmie.

KUBUŚ popieram cię w całości, to jest prawda.

a gdzie jest Szczuczyn?

Do tego trzeba dodać 3-metrowej głębokości rowy i osypujące się, nieutwardzone pobocza.

Kuba racje me. Lepiej karać zamiast zapobiegać karaniu.

Przeczytajmy to ze zrozumieniem :
"Wzmożone kontrole pojazdów ... W ciągu pierwszego dnia prowadzonych działań 6 funkcjonariuszy ruchu drogowego z Komend w Łomży, Kolnie i Grajewie skontrolowali łącznie 30 kierujących pojazdami. Szczególny nacisk w czasie działań funkcjonariusze kładą na kontrole kierujących pojazdami ciężarowymi dlatego też 50% skontrolowanych pojazdów były to pojazdy ciężarowe." ................ Czyli każdy z tych 6 skontrolował aż ... 5 aut !!! Jestem pod wrażeniem !!! Wzmożonym wrażeniem !!!

Czy na pewno zwiększa bezpieczeństwo kontrola jak dla kogo bo kierowcy ciężarówek to teraz w większości młodzi kierowcy z brakiem wyobraźni o masie pojazdu i ładunku jaki przewożą oczywiście nie wszyscy, presja wywierana przez właścicieli na tych młodych prowadzi do prób nadganiania na trasie i większej ilości kolizji a nawet wypadków śmiertelnych. Kontrole policyjne i inspekcji drogowej bramek pomiaru odcinkowego dodają tylko kierowcom i tym starszym jak i młodszym ciśnienie.
Nie raz widać jak kotłują z kruszywem wywrotkami lub tyrami nie mówiąc o beczkach z różnymi płynami, kwasy, oleje lub przewóz gazu w butlach.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.