piątek, 23 lutego 2024

Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 10212 wyświetleń

Wzmożone kontrole na DK61

Policjanci ruchu drogowego z Łomży, Kolna i Grajewa patrolują drogę krajową nr 61 i sprawdzają: czy kierowcy nie jadą zbyt szybko, czy są trzeźwi, czy mają zapięte pasy, w jaki sposób przewożone są dzieci oraz czy kierujący nie stwarzają zagrożenia bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. Szczególny nacisk mundurowi kładą na kontrole ciężarówek i ich kierowców. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości funkcjonariusze reagują zdecydowanie stosując przewidziane prawem środki i kary.

Na drodze krajowej nr 61 kontynuowane są działania „Bezpieczna 61”.  Policjanci  ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Łomży i Komend Powiatowych Policji w Kolnie i Grajewie patrolują trasę i sprawdzają, czy kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów. Swoją uwagę policjanci skupiają szczególnie na sprawdzaniu samochodów ciężarowych i kontroli ich kierowców, także pod kątem trzeźwości. Jak wynika z obserwacji funkcjonariuszy, najczęstszą przyczyną wypadków na tego typu drogach jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nadmierna prędkość, a także niebezpieczne manewry wykonywane przez kierujących samochodami ciężarowymi.

Praca funkcjonariuszy to nie tylko reagowanie na niebezpieczne zachowania na drodze, ale także pomoc uczestnikom ruchu w bezpiecznym dotarciu do celu i profilaktyka związana z ruchem pieszych przy drodze krajowej nr 61. Mundurowi podczas pełnionej służby rozmawiają z mieszkańcami okolicznych miejscowości.  Podkreślają jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmroku poza obszarem zabudowanym. Apelują też o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię.

Działania te będą kontynuowane. Obecność patroli policyjnych na tej drodze, sprawowany przez nich nadzór nad płynnością ruchu oraz prowadzone kontrole drogowe, mają na celu przyczynić się do ograniczenia negatywnych zachowań kierowców podczas jazdy, a w konsekwencji poprawę bezpieczeństwa na całej „DK 61”.

Komentarze (10)

Na litwinów powini zwracac uwage

Zobacz Czaruś Manager co narobiłeś skargą. Teraz wszyscy oberwą :)

A kiedy nie były wzmożone te kontrole? Na Podlasiu jest to normalne zwłaszcza na tej drodze 61 i GRAJEWO i okolice .POLOWANIE .

A mają uzasadnioną podstawę aby sprawdzac stan trzezwości??? jesli nie niech sami dmuchają se w świeczkę.

Tak , tak już wiele lat stoją na wylocie z Grajewa do Suwałk ( POD LINIĄ ENERGETYCZNĄ) i pilnują czy już 2 koła wjechały na teren miasta czy jeszcze tylko jedno i czy jest 51,5 km/h. Dziwne , że teraz policję widujemy tylko na łapankach, a w grajdołku to już normalne?
Pozdrawiam Kierowców i strzeżcie się łapaczy

zatrzymują poniżej 2 l. dla pozostałych brak czasu

Mądrzycie się, że sprawdzają trzeźwość ciężko dmuchnąć a zobaczcie ilu popracańców jeździ na podwójnym gazie! Jednego nie sprawdzą i co??? Jak nie masz nic do ukrycia to zamaist tracić czas na zbędną dyskusję dmuchnij i po sprawie a nie biadolisz po próżnicy.
Co do przewożenia dzieci... zapraszam pod PM nr 2 na Krasickiego!

Bardzo dobrze, niech czeszą tych z tablicami BKL, zmora na drogach. Oni myslą tylko do 12.oo

Za poprzedniego ustroju czegoś takiego nie było aby w tak absurdalny sposób naruszano swobody i prawa obywatelskie. Kontrolowanie, dmuchanie, rewidowanie musi mieć podstawy. Nie można bez powodu zatrzymywać obywatela i kazać mu dmuchać. Rzecznik praw obywatelskich już się wypowiedział na ten temat. Przez jakiś czas był spokój i nie było kontroli jak leci.

Czy ten Pan policjant WRD ktory nie chce pokazać twarzy to Pan Krzysztof S przecież jest PaN osoba publiczna i nie ma się czego westydzić

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.