wtorek, 16 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 12136 wyświetleń

Wywieźli gruz do lasu

KPP Ełk: Wywieźli gruz do lasu. Na gorącym uczynku zostali przyłapani przez kryminalnych
 
Kara nawet 1 tys. złotych grzywny może grozić 34 i 24-latkowi, którzy wywieźli  gruz do lasu. Na gorącym uczynku zostali przyłapani przez kryminalnych, którzy dopilnowali, by wszystkie zanieczyszczenia zostały sprzątnięte. Teraz mieszkaniec Ełku i gminy odpowiedzą za swoje zachowanie.
 
W poniedziałek około południa w pobliżu miejscowości Regielnica dwóch mężczyzn jadących samochodem marki Ford Focus z przyczepką załadowaną gruzem zwróciło uwagę ełckich kryminalnych. Kierowca jechał wolno i wraz z pasażerem obserwował pobocze. Następnie skręcił w polną drogę i wjechał do pobliskiego lasu. Funkcjonariusze pojechali za autem i zauważyli, jak mężczyźni wyrzucają gruz do lasu. Policjanci wylegitymowali sprawców. Okazali się nimi 34-letni mieszkaniec Ełku i 24-letni mieszkaniec gminy Ełk. W obecności kryminalnych sprawcy sprzątnęli zanieczyszczenia.

 

Mężczyźni tłumaczyli się, że wyrzucany gruz pochodzi z remontu mieszkania. Teraz grozi im kara grzywny nawet do 1000 zł.

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (10)

To żadna kara za profanację przyrody

Cały las w promieniu 10 h powinni pos[przątać za kare co do papierka.

W Ełku na przeciwko Bocianiego Gniazda wycinają las pod budowę domów.To jest PROFANACJA i Ból,że nic nie można zobić.Las przy jeziorze.Wspaniale można było pojeżdzic rowerem,pospacerowac itd.Najlepiej wszystko zniszczyćSerce z bólu pęka.Szkoda,że nie znam żadnych ekologów.Kto za to odpowiada??

Durnie idące na łatwiznę. W promieniu przysłowiowego "rzutu kamieniem" znaleźliby 100 dziur w drodze gruntowej, za których gruzem zasypanie jeszcze byliby ludzie wdzięczni. Ale to trzeba pomyśleć, pomachać szpadlem i zarównać - a po co? Nie lepiej kopnąć noga do lasu...?

A tyle jest polnych dróg wymagających podsypania. Dwa palanty gdyby pogadali z miejscowymi rolnikami to gruz zabrano by za przysłowiowe piwo. Dobrze im tak bo za wywiezienie do lasu lub nawet na drogę bez wiedzy właściciela karać aż im przykro będzie.

no niepowiedziałbym czy skonczy sie na grzywnie chyba wyłapie sie jakis wyrok

oni pewnie mięsnie cwiczyli zamiast pakowac w siebie jakies białka a przy ł0opacie to sie wyrabiają he he he

Śmieszna kara za dewastację środowiska. Pomnożyć karę przez 10 wtedy ludzie zastanowią się zanim wyrzucą śmieci do lasu. Nadleśnictwo posiada wyższe kary.

jaka kultura takie zachowanie

Moim zdaniem powinny być kary takie jak w USA,a mianowicie 200 lub 300 godzin prac społecznych przyznanych przez wymiar sprawiedliwości przy sprzątaniu oczywiście jest to możliwe tylko w dni wolne od pracy czyli w grę wchodzi sobota i niedziela nie więcej niż 8 godzin dziennie .Wtedy jeden z drugim może by coś z tej lekcji zapamiętał.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.