niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 9016 wyświetleń

Wysyłał fałszywe paczki

Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o wysyłanie fałszywych paczek za pobraniem do zakładów mechanicznych. Przesyłki z… piaskiem, dzięki pracy mundurowych nie trafiły do nadawców. 37-latek usłyszał już 19 zarzutów usiłowania oszustwa, jednak sprawa ma wciąż charakter rozwojowy. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Suwałk w wyniku intensywnej pracy w minioną środę zatrzymali 37-letniego mieszkańca Olecka. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna najprawdopodobniej usiłował oszukać aż 19 osób. Z dotychczasowych informacji mundurowych wynika, że wysyłał on i próbował wysyłać do zakładów mechanicznych na terenie Polski paczki z rzekomo zamówionymi wcześniej częściami. Jednak zamiast towaru 37-latek pakował do środka piasek, usiłując w ten sposób ,,zarobić” na naiwności mechaników, wmawiając im, że zamawiali za pobraniem części samochodowe.

Jednak policjanci udaremnili ten proceder i wstrzymali wysyłkę tych paczek. Do tej pory suwalscy funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie wczoraj zatrzymanemu w sumie 19 zarzutów usiłowania oszustwa. Jednak sprawa ma wciąż charakter rozwojowy. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności. – oficer prasowy KMP w Suwałkach

Komentarze (1)

"Przesyłki z… piaskiem, dzięki pracy mundurowych nie trafiły do nadawców." Jak to nie trafiły do nadawców? Chyba nie trafiły do odbiorców. Nadawca to ten kto wysyła, w tym przypadku ten oszust.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.