Kultura i rozrywka

  • 10 komentarzy
  • 9747 wyświetleń

Wystawa pt.Sztetl Grajewo

Szanowni Państwo.

Izba Pamięci Ziemi Grajewskiej przygotowuje właśnie wystawę tematyczną pt. „SZTETL GRAJEWO - z dziejów żydowskich mieszkańców Grajewa”, której otwarcie planujemy na przełom III/IV 2008 roku. Wystawa będzie kolejnym z przedsięwzięć IPZG przybliżającym konkretny monograficzny wycinek przeszłości naszej „Małej Ojczyzny”. W ostatnich latach przygotowaliśmy i prezentowaliśmy m.in. takie wystawy jak: „Z dziejów grajewskiej OSP 1900-1939”, „Historia i tradycja guzika wojskowego”, „Pod znakiem lilijki (grajewskie harcerstwo 1900-2003)”, „Związek Strzelecki – wczoraj i dziś” oraz szereg ekspozycji gościnnych.

W związku z przygotowaniami do ww. wystawy poszukujemy wszelkich materiałów dotyczących historii i życia grajewskich Żydów. W szczególności zależałoby nam na zdjęciach, drobiazgach, dokumentach, fragmentach macew itp., które wypożyczone na czas ekspozycji mogłyby ją wzbogacić i uzupełnić. Wierzę głęboko w to, że znajdą się w Grajewie choć fragmenty materialnej przeszłości żydowskich mieszkańców Grajewa, mieszkających w naszym mieście co najmniej od XVII w.

Wszystkich, którzy byliby w stanie nam pomóc i wyrażą taką chęć proszę o kontakt telefoniczny: 608-056-808 lub e-mail: 9psk@interia.pl w celu dalszych szczegółowych ustaleń. Ocalmy od zapomnienia naszą wspólne dziedzictwo historyczne.

Z poważaniem
Tomasz Dudziński

wtorek, 6 czerwca 2023

Odlotowe Suwałki AIR SHOW 2023

poniedziałek, 5 czerwca 2023

Wojewodzin. "Bal Pożegnalny"

Komentarze (10)

pokazcie jak okradali przedwojennych Polaków

malgośka po otrzymaniu relacji ustnej lub pisemnej w poruszonej przez Ciebie kwestii na pewno wykorzystamy ją przy organizacji wystawy.

No tak napisałem przyzwoity komentarz do finału Roofiego to się nie ukazal, ale ten powyższy z fobią antyżydowską tak. Nie rozumiem.

A tak gwoli ścisłości to też byli Polacy tylko wyznania mojżeszowego.

Do " BOOK " .. Przecież wiadoma jest działalność cenzury na e-grajewo :).. tego pewnie też nie opublikujecie.. Hmm ? Oczywiste.

A może Małgośko niech pokażą jak Grajewiacy mordowali Żydów? Bo i takie sytuacje były i ludzie to pamiętają.

Oo Dzięki .. ;]

Witam wszystkich a w szczególności żydów o nich tu mowa, przez których to wszyscy ludzie na świecie muszą cierpieć.. Nie róbcie z tego zagadnienia oni i tak są szczęśliwi, no chyba że nie wiecie co to jest holobiznes, uwłaszczenie, oddawanie majątków polskich w ich ręce... Ja tam wolę o nich nie myśleć i ich nie wspominać, raczej wolałbym wspominać o tradycjach i obyczajach naszych przodków Polaków...
Z pozdrowieniami świątecznymi:
kielek

''Polacy'', dobre...:D

Ja proponuje zmianę nazwy wystawy na: ''Wasze ulice nasze kamienice''. Pozdrawiam.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.