niedziela, 17 października 2021

Kultura i rozrywka

Wystawa Gołębi Pocztowych

Wystawa Gołębi Pocztowych
W dniu 12.12.2010r. w Księżynie k/ Białegostoku odbyła się XXIV Wystawa Gołębi Pocztowych Okręgu Białystok. Hodowcy zgłosili na wystawę ponad 300. gołębi w kategorii sport i standard. W kategorii sport  głównym wyznacznikiem oceny były wyniki osiągnięte w lotach konkursowych w sezonach 2009-2010, ale także takie czynniki jak

 Ogólne wrażenie (oko, głowa, kondycja)
 Budowa kości (mostek, miednica)
 Forma i wytrzymałość pleców i kupra
 Równowaga i harmonia ciała, umięśnienie,
 Skrzydło i ogon. Jakość upierzenia.
W kategorii standard ważniejszy od wyników jest wygląd gołębia
W tym roku najlepszym hodowcą Okręgu Białystok został Janusz Bałdyga z Sekcji  PZHGP Grajewo. Pan Janusz zdobył tytuł 55.Przodownika w Generalnym Mistrzostwie Polski 2010. Nic więc dziwnego, że na tej wystawie zebrał najwięcej i to najlepszych trofeów. Z dziesięciu jego gołębi wystawionych w kategorii sport  wszystkie zakwalifikowano do reprezentacji na wystawę ogólnopolską.
Na 61. Ogólnopolską Wystawę Gołebi Pocztowych, która odbędzie się w dniach
 7-9.01.2011r. w Sosnowcu pojadę również gołębie Damiana Motyckiego, Roberta Maciorowskiego, Andrzeja Kalickiego, Jana Łopatowskiego z sekcji Grajewo i Jana Komosińskiego z sekcji Szczuczyn. Życzymy powodzenia.


                        Dobry lot !

niedziela, 17 października 2021

Erasmus Days SP 1

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.