niedziela, 14 kwietnia 2024

Kraj

Wyskoczył z jadącego pociągu

Pijany wyskoczył z jadącego pociągu, bo wsiadł do niego przez pomyłkę
W szpitalu zakończyła się podróż niespełna 19-letniego mieszkańca Ełku. Pijany mężczyzna wsiadł do pośpiesznego pociągu. Gdy po kilku minutach zorientował się, że się pomylił, po prostu z niego wyskoczył. Następnie samodzielnie wezwał pomoc przez telefon. Około 2 kilometry przed stacją w Starych Juchach przy torach znaleźli go strażacy i policjanci. Na szczęście 19-latek nie odniósł obrażeń, trafił do szpitala tylko na obserwację.

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godziną 8.00. Młody mężczyzna powiadomił telefonicznie służby ratunkowe, że przed chwilą wyskoczył z jadącego pociągu. Na wskazane przez niego miejsce wysłano zastępy strażaków, patrol policji oraz karetkę pogotowia. W odległości 2 kilometrów od stacji w Wydminach odnaleziono leżącego przy torach niespełna 19-letniego mieszkańca Ełku. Okazało się, że wyskoczył on z jadącego pośpiesznego pociągu relacji Białystok-Szczecin, ponieważ omyłkowo do niego wsiadł.19-latek był pijany. Badanie trzeźwości wykazało ponad półtora promila alkoholu w jego organizmie.

W myśl Ustawy o transporcie kolejowym kto wykracza przeciwko nakazom lub zakazom zawartym w przepisach porządkowych obowiązujących na obszarze kolejowym oraz pociągach i innych pojazdach podlega karze grzywny.
KPP Ełk

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.