wtorek, 28 marca 2023

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 10334 wyświetleń

Wyruszył cyfrowy konwój

13 czerwca 2013 r. do Grajewa, na plac przed Urzędem Miasta ul. Strażacka 6 A o godz. 12.30, zawitał cyfrowy konwój.

  Podlaski Urząd Wojewódzki informuje, że w trasę po regionie wyruszył cyfrowy konwój, a w nim specjaliści, którzy informują o cyfryzacji telewizji naziemnej w województwie podlaskim. Sygnał cyfrowy oznacza lepszą jakość obrazu i więcej kanałów, ale do odbioru cyfrowego trzeba się odpowiednio przygotować.

  Konwój zawita do wielu miejscowości w regionie. Był już w Kruszynianach i w Jurowcach, a będzie jeszcze między innymi w Gródku, Augustowie, Hajnówce, Narewce, Kolnie czy Grajewie. Chodzi o to by dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców regionu z informacją, o tym że już 17 czerwca na większości terenu naszego województwa zostanie wyłączony telewizyjny sygnał analogowy, a włączony cyfrowy.

  W konwoju są przedstawiciele białostockiego oddziału Telewizji Polskiej, Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Na cyfrowym stoisku można dowiedzieć się wszystkiego, począwszy od tego jaki dekoder jest potrzebny, jaka antena, jak ją ustawić i gdzie szukać pomocy w razie wątpliwości. Do dyspozycji mieszkańców regionu są cyfrowe patrole – uczniowie szkól o profilu elektronicznym, odpowiednio przeszkoleni. Za darmo doradzą, pomogą dopasować sprzęt, ustawić programy.

  Kampania informacyjna o cyfryzacji telewizji naziemnej trwa już od wielu miesięcy. Są spoty w telewizji, audycje w radiu, artykuły w prasie. Specjaliści prowadzą wykłady dla uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku, szkolą nie tylko uczniów, ale także strażaków ochotników, harcerzy. Podlaska kampania ma własne logo i własne hasło – „ Włącz Cyfrową. Włącz Podlaskie”.

  Tuż przed przełączeniem sygnału z analogowego na cyfrowy - 17 czerwca w większości regionu i 23 lipca w trzech zachodnich powiatach ( grajewski, kolneński i część łomżyńskiego) w Michałowie i Turośli Telewizja zorganizuje cyfrowe miasteczka. Rzecz w tym, by cyfrowa telewizja dotarła do każdego i to bez problemów.

fot. Podlaski Urząd Wojewódzki, UM Grajewo

 

Komentarze (4)

czyli w grajewie bedzie 17 cyfra czy 23 lipca???

juz jest tylko analogowa zostanie wyłączona 23 lipca wtedy bedzie tylko cyfrowa

17 czerwca wyłączyli nadajnik analogowy z Białegostoku i z Suwałk, a 23 lipca wyłączą nadajnik analogowy z Giżycka. Również 17 czerwca włączyli MUX3 i teraz możemy już oglądać 19 kanałów w wersji cyfrowej (nie liczę tych co się powtarzają) w tym 2 kanały w wersji HD.

no wreszcie będzie już niedługo ..

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.