Wiadomości

  • 21 komentarzy
  • 4453 wyświetleń

Wyremontują wieżę ciśnień przy ul. Tabortowskiego

26 września Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło wyniki II etapu Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Miasto Grajewo otrzyma prawie pół miliona złotych na remont zabytkowego budynku wieży ciśnień przy ul. Tabortowskiego. 

 

Celem Rządowego Programu Odbudowy Zabytków jest przywrócenie blasku zabytkom w całej Polsce. Wniosek złożony przez Miasto Grajewo znalazł się w gronie 3 248 projektów, które otrzymają dofinansowanie. Wartość inwestycji pn. „ Prace budowlane przy zabytkowym budynku wieży ciśnień przy ul. Tabortowskiego w Grajewie” wynosi 500 tys zł. Kwota dofinansowania to 490 tys zł. 

Zabytkowy budynek dawnej wieży ciśnień  powstał na przełomie XIX/XX w.  Obecnie jest elementem skweru zieleni przy ul. Falewicza. Dzięki dofinansowaniu planowane jest wykonanie robót budowlanych polegających na renowacji całego korpusu wieży, zabezpieczeniu fundamentów, renowacji drewnianej kopuły wieży wraz dachem, wykonanie instalacji elektrycznej wraz z oświetleniem oraz wszystkich innych niezbędnych robót remontowo – budowlanych. 

 

Komentarze (21)

Ciekawe który polityk przyjedzie ogłosić sukces dla Grajewa, jak to bywa z programami rządowymi.

Z jednej stronie fajnie ,bo to zabytek , wyremontuja i bedzie ladnie wygladac , a z drugiej strony to az 500 tys na zwykła wieze ,ktora niczemu nie słuzy...

500 tys? Za taką kwotę remont niewielkiej wieży ?

Drzewa klasycznie pocięte wedle wzoru: prosta pałka plus korona

Myślę, że jakakolwiek firma budowlana zrobiłaby to według wytycznych i raczej taniej.

Anna, Justyna - nie zapominajcie, że to już nie ta sama Polska co 8 lat temu. Teraz jesteśmy krezusami, dzięki miłościwie nam panującym. Co to jest 500 tys. PLN? To zaledwie wartość 60 metrowego mieszkania w nowym budownictwie, wykończonego w średnim standardzie i to bez garażu :) Albo lepszej klasy auto. A zatem, czy to dużo? No chyba jednak nie.

Pół bańki na wieżę. Pajacowanie przed wyborami, a nasze tylko tuptają wokół i z radości mało nie "popuszczą". Halę przy SP4 dzieciom wybudujcie bo na korytarzach ćwiczą

Aha, warto dodać, że w Grajewie :) W większym mieście takie mieszkanie to wydatek 1 nawet do 2 mln PLN, w zależności od dzielnicy :) Też bez garażu.

Gdzie jest ta ulica Tabortowskiego?

Maruderzy robią coś żle, nie robią nic też żle, wam tylko chodzi o narzekanie

Pół miliona za parę metrów cegieł i desek ? Ktoś się nieźle bawi tam wyżej :D

A kiedy remont wieży ciśnień przy Dworcu PKP...nie mówiąc o Dworcu....pytanie do PKP

Ja bym tą wieżę przeniósł w okolice szpitala. Wszak ta mierzą ciśnienie.

Jeden z nielicznych obiektów ,XIX wieku warto to ocalić.

A na budowe remizy kasy nie ma....

A ja wiem kto wygra przetarg na remont

Kibel postawcie na dworcu /

Oczywiście ceny typowe dla administracji publicznej... Wszystko x 10... Bo przecież publiczne pieniądze to "niczyje pieniądze"...

Przy tej wiezy stawialam swoje pierwsze kroki, kiedy ś.p. Tata mój pracował w tamtejszej szkole zawodowej a my mieszkaliśmy w tym budynku. Pamietam wiele z owego czasu ..... takie to dla mnie dziecinne wspomnienie, a zdjecia które trzymam w spadku po Rodzicach sa dla mnie skarbem.Pozdrawiam.

Dlaczego usuneliscie moj wpis dot wspomnienia o wiezy? nic szkodliwego nie było. Matko Boska co sie tu......

Staś my też wiemy. Rodzina na swoim.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.