Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 13108 wyświetleń

"Wyprawka szkolna"

Rodzice uczniów z najuboższych rodzin wciąż mogą  składać wnioski o dofinansowanie na zakup podręczników. Dyrektorzy szkół będą je przyjmować do końca sierpnia.

Do wniosku trzeba dołączyć zaświadczenie o dochodach

Rządowy program "Wyprawka szkolna" przewiduje dofinansowanie do zakupu podręczników dla uczniów pochodzących z najbiedniejszych rodzin. W tym roku wartość pomocy wynosi do 170 zł dla ucznia klas I – III szkoły podstawowej i 310 zł dla ucznia II klasy gimnazjum.

Komentarze (8)

I na pewno wszystkie ubogie rodziny posiadają internet, aby przeczytac tą wiadomośc O.o

Czy ktoś wie jaki jest próg dochodu?

Tylko dla 2 klas gimnazjum , a dla 1,3 to nie dlaczego to też są uczniowie ,i niektórych rodziców nie stać na zakup książek.

A uczniowie szkół średnich? Oni też potrzebują książek, zeszytów itp. Moje dzieci się uczą w szkole średniej, jest ciężko, ale o takich jak ja ja nikt nie myśli. I tak dostaną tylko Ci co są na "garnuszku opieki społecznej". I raczej oni mają internet Matka, bo do szkoły po obiadem autem podjeżdżają ;)

Do RODZICA dlatego że 1 i 3 klasy mogą odkupić stare podręczniki a klasy drugie mają reformę szkolnictwa co równa się wszystkim nowym podręcznikom przez wszystkie trzy lata nauki muszą kupować nowe książki.

a kiedy faktury mozna juz zanosić???

haha smieszne zmieniaja ksiazki i niby daja wyprawki a dla pierwszych klas gimnazjum to juz nie ma

takie sa przepisy a rzeczywistosc taka ze ubogie rodziny karzystaja ile sie da i na wszystko ich stac

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.