Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 7433 wyświetleń

Wypadki drogowe z udziałem maszyn rolniczych

Około 19:15 na drodze wojewódzkiej 665 Grajewo - Augustów, między miejscowościami Miecze i Bełda doszło do wypadku. W wyniku zderzenia busa z osobówką  ranna została jedna osoba. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca mercedesa nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył renault megane przed którą poruszał się słabo oświetlony ciągnik rolniczy.  Do szpitala trafił pasażer mercedesa. Droga w tym miejscu przez około cztery godziny była zablokowana.

 

 

 

Tego samego wieczora na drodze DK 16 koło Augustowa doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca opla uderzył w tył ciągnika z beczkowozem. W wyniku zderzenia niestety zginęła kilkuletnia dziewczynka podróżująca samochodem osobowy oraz kierowca opla. 

 

Rozpoczęły się jesienne prace na polach, a wraz z nimi większy ruch maszyn rolniczych na drogach. Rolnik poruszający się ciągnikiem rolniczym lub inną maszyną po drodze publicznej powinien przede wszystkim stosować się do przepisów ruchu drogowego oraz dbać o stan techniczny swojego pojazdu, m.in. jego prawidłowe oznakowanie czy oświetlenie. Ma to szczególny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Komentarze (8)

21.43 jeszcze stoimy w kierunku Grajewa, Tragicznie działające służby, tam nic poważnego się nie stało... Żenada

Wystarczyło jechać przez Tamę i przez wioski do Mieczy jadąc z Rajgrodu, a z Grajewa przez Biebrzę

po czym oceniasz ze nic tam poważnego się nie stało? byłeś na miejscu? skoro był korek to trzeba było jechać objazdem i nie marudzić, /

I znowu / w swoich zdezelowanych ciągnikach króluje na polskich drogach. To tylko w Polsce może się zdarzyć.

To policja powinna sprawdzac te nieszczęsne stare ciągniki wyjeżdzajace bez światel na drogę. Jedziesz za nim i głowisz sie ,czy on skręci w lewo , czy w prawo , bo oczywiście nie ma swiateł .Ale kierowca jak jedzie 10km więcej to kara .A oni są bezkarni na naszych drogach .Zanim wyjedzie na drogę powinien miec wszystko sprawne . Ile jeszcze ludzi zginie , przed te ich roboty jesienne. Więcej nadzoru policji na rolników

Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę przydatne informacje, Dominik tel. 997

Mania..... kiedy wszyscy kierowcy tych super bryk w końcu zrozumieją ze dzisiejszy ciągniki jak i maszyny z nimi współpracujące są olbrzymich rozmiarów i rozwijają prędkość ponad 40 km/h. Sam poruszam się po drogach publicznych i jak zasygnalizuję zamiar skrętu w lewo to mało który osobówka jadąca za mną zwraca na to uwagę i wyprzedza.

Dominik ciagle pisze te same komentarze o przekazaniu informacji ? patologiczny kłamca ?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.