sobota, 21 maja 2022

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 10887 wyświetleń

Wypadek na obwodnicy

Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący oplem uderzył w przebiegającego łosia. W wyniku tego jego pojazd zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z golfem. 5 osób podróżujących samochodami trafiło do szpitala. 

Do zdarzenia doszło około godziny 7.00 na DK 16 (obwodnica Ełku). Policjanci pracujący na miejscu wypadku ustalili, że kierujący oplem 39-latek uderzył w przebiegającego po jezdni łosia. W wyniku tego stracił panowanie nad swoim pojazdem i zjechał na przeciwny pas ruchu zderzając się czołowo z golfem. W golfie podróżowało 4 mężczyzn w wieku od 31 do 23 lat. Mężczyźni zostali zakleszczeni w pojeździe. Zarówno oni, jak i kierowca opla trafili do szpitala. Byli przytomni. 

Łoś nie przeżył tego wypadku. Utrudnienia w ruchu trafiają. - KPP Ełk

 

Komentarze (8)

W golfie podróżowało 4 mężczyzn w wieku od 31 do 23 lat. a mi się zdaje ze od 23 do 31 ze podaje się od mniejszej liczby do większej ponieważ liczby które liczymy to wrastają a nie maleją

Ciekawe ile jeszcze trzeba zabić Łosi albo ile ludzi zginie zanim zamontują siatki przy lesie żeby nie wbiegały na jezdnie !!! nawet nie trzeba siatki wystarczy drut stalowy umieścić jeden niżej drugi wyżej do słupków zwierze czując przeszkodę się wycofa do lasu ale poco niech ludzie giną dalej przez zwierzęta .Dziwi mnie ze ci zieloni się tym nie zajmą skoro kochają tak zwierzątka niby dla żab robią tunele pod drogą żeby miały przejście i siatki stawiają ale dla Łosi już nie no tak Łoś nie zabije człowieka tylko na żabie auto się poślizgnie !

Szkoda łosia zamiast zrobić bariery ochronne to przez głupotę giną zwierzęta

Zawsze trzeba się liczyć z tym, że ktoś nie znający przypisów drogowych wtargnie na drogie. Czy to dziecko, czy Łoś, czy starsza osoba i odpowiednio być przygotowany na tako możliwość.

Łosie dalej polują na kierowców, gdaka śpi a posłowie i rząd sie za nich nie biorą. I żyjemy (na razie) dalej aż nasytępny Sejm/Rząd zrobia z tym porządek

Za dużo jest już chyba tych łosi.Wyskakują nagle za krzaków na drogę.Jak na m-c listopad to miałem już dwukrotnie styczność z łosiami które przebiegły mi 10,0 -15,0 m przed samochodem na odcinku RUDA - OSOWIEC. Dwa lata wstecz zauważyłem jak łoś wychodzi z zagajnika pod m. CIEMNOSZYJE stanął na środku jezdni a ja 2,0 m przednim a za mną jeszcze kilka samochodów.Postał prawie z dwie minuty jak spojrzał na mój samochód i inne nagle zawrócił w tył do m. BIAŁOGRĄDY. Ten odcinek drogi trzeba zabezpieczyć przed łosiami ale sarnami,dzikami .lisami ...itp.

Łoś przeskoczy bez problemów przeszkodę równą swojemu wzrostowi. Nie ogrodzi się całego lasu i zawsze gdzieś będzie dziura przez którą ten i inne zwierzęta się przecisną. Najbezpieczniej jest wykonać bezpieczny dobieg do drogi pozbawiony roślinności tak aby kierowca w porę zauważył zwierzę wychodzące z lasu i odpowiednio zareagował.

do Redaktor: a ja myślę,że liczby "wzrastają",a nie "wrastają;)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.