Starosta

Wyniki Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Dnia 2 kwietnia 2004 roku w Starostwie Powiatowym w Grajewie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.
W turnieju uczestniczyła młodzież w dwóch grupach wiekowych:
I grupa – uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum
II grupa – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
W eliminacjach wzięło udział 27 osób ze szkół z terenu powiatu grajewskiego. W I grupie zwyciężyła Karolina Szerszeń - Publiczne Gimnazjum nr 1 w Grajewie przed Wojciechem Szymkuciem - Zespół Szkół Miejskich w Grajewie i Wojciechem Matysiewiczem - Gimnazjum w Rajgrodzie, natomiast w II grupie zwyciężył Paweł Szerszeń – Zespół Szkół nr 1 w Grajewie przed Joanną Mioduszewską – Zespół Szkół nr 1 w Grajewie i Jowitą Kurkowską – Zespół Szkół nr 1 w Grajewie. Osoby te zapewniły sobie udział w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim. Dyplomy i nagrody dla uczestników ufundowało Starostwo Powiatowe w Grajewie oraz Nadleśnictwo Rajgród. Gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszych etapach turnieju.

wtorek, 11 maja 2021

Dzień Pielęgniarek

środa, 31 marca 2021

Kolejna duża inwestycja

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.