poniedziałek, 2 października 2023

Starosta

Wyniki Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Dnia 2 kwietnia 2004 roku w Starostwie Powiatowym w Grajewie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.
W turnieju uczestniczyła młodzież w dwóch grupach wiekowych:
I grupa – uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum
II grupa – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
W eliminacjach wzięło udział 27 osób ze szkół z terenu powiatu grajewskiego. W I grupie zwyciężyła Karolina Szerszeń - Publiczne Gimnazjum nr 1 w Grajewie przed Wojciechem Szymkuciem - Zespół Szkół Miejskich w Grajewie i Wojciechem Matysiewiczem - Gimnazjum w Rajgrodzie, natomiast w II grupie zwyciężył Paweł Szerszeń – Zespół Szkół nr 1 w Grajewie przed Joanną Mioduszewską – Zespół Szkół nr 1 w Grajewie i Jowitą Kurkowską – Zespół Szkół nr 1 w Grajewie. Osoby te zapewniły sobie udział w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim. Dyplomy i nagrody dla uczestników ufundowało Starostwo Powiatowe w Grajewie oraz Nadleśnictwo Rajgród. Gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszych etapach turnieju.

wtorek, 11 maja 2021

Dzień Pielęgniarek

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.