niedziela, 5 lutego 2023

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 5970 wyświetleń

Wyjątkowi goście

W czwartek 15 grudnia gościli w Grajewie wyjątkowi goście.

Byli nimi potomkowie Kakimżanow Bekkoży – młodszego lejtnanta Armii Czerwonej, który poległ w okolicach Klimaszewnicy w styczniu 1945 r. i który spoczywa na grajewskim cmentarzu. Z bratanicą poległego oraz jej synem spotkali się dr Tomasz Dudziński – dyrektor GCK oraz Monika Wasilewska pracownik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta. Krótka wizyta upłynęła w miłej atmosferze i dostarczyła gościom wielu wzruszeń. Zaowocowała również przekazaniem do zbiorów Grajewskiej Izby Historycznej materiałów i fotografii związanych z osobą Kakimżanow Bekkoży, za co serdecznie dziękujemy. - GCK

Komentarze (1)

Gości spotkałam na Cmentarzu, szukali grobu POLEGŁYCH ŻOŁNIERZY ARMII RADZIECKIEJ- zaprowadziłam ,pokazali na tablicy nazwisko żołnierza / 3 na tablicy/ . Byli bardzo WZRUSZENI, zdjęcia LEJTNANTA tez widziałam .Z robili bardzo duzo zdjęć nagrobku . Mówiłam o istniejącej w Grajewie GIH i proponowałam aby spotkali sie z p. Dyrektorem Dudzińskim . Powiedzieli,że sa umówieni z Panem Dudzińskim w Muzeum GIH ul. Strażacka o godz. 13. Syn tej Pani mówił,że zadba ,aby tablicę wymieniono / ta jest bardzo zniszczona/ . Pytali również jak dojechać do Klimaszewnicy i Jedwabnego. To niezapomniane spotkanie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.