Sport

  • 38 komentarzy
  • 20854 wyświetleń

Wyciskanie sztangi 27 V

W dniu 27.05.06r. odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Grajewa w wyciskaniu sztangi leżąc.

W zawodach startowało 52 zawodników z klubów sportowych GLADIATOR Grajewo, MEGATRON Ełk, HERKULES Ełk, MKS Bargłów, TEAM WROCŁAW , LEGIA oraz niezrzeszeni zawodnicy z miast: Grajewo, Kraków, Łomża, Białystok , Gołdap, Olecko, Prostki, Siedliska, Ostry Kół.

Najlepszym zawodnikiem z Grajewa w tych zawodach został Krzysztof Matysiewicz z KS GLADIATOR uzyskał 99,424 punkty według formuły Wilks'a, puchar ufundował wiceprzewodniczący Rady Miasta Grajewo Marek Mołczanowski

– “2 lata temu zostałem Mistrzem Świata juniorów w trójboju siłowym w kategorii do 60 kg. Od ok. 2 lat również z chłopakami z Grajewa staramy się organizować coś dla ludzi, gdyż wielu ćwiczy a nie ma gdzie pokazać swoich umiejętności. W Ełku wyłoniliśmy kilka osób, które już zdobywają medale na Mistrzostwach Polski Juniorów w trójboju siłowym. Chłopcy z Mistrzostw Polski przywieźli złoty, srebrny i 2 brązowe medale. Dzisiaj Grzegorz Skowroński z Ełku spróbuje wyciskać 200 kg w kategorii wagowej 100 kg a Marcin Bielski (kat. 90 kg) zrobi pokaz i będzie próbował zrobić przysiad z ciężarem 260 – 280 kg. Bardzo dobrze się tu w Grajewie czuję, super impreza, dobra organizcja” – mówił przed zawodami Dominik Golak z Ełku


- "Warto takie imprezy organizować i chcemy to kontynuować. Zajmuje się tym wiele osób - wszystkim bardzo dziękuję za pomoc. Przygotowujemy na 2 lipca w Grajewie amatorskie zawody strongman, a w przyszłym roku na pewno zorganizujemy III Mistrzostwa Grajewa w wyciskaniu sztangi leżąc. Na poprzednich zawodach liczba zawodników przekroczyła 40 w tym roku jest ich około 70. Zainteresowanie jest spore, co zaskakuje przede wszystkim wśród zawodników młodszej grupy wiekowej. Będziemy organizować takie rozgrywki również po to, aby mobilizować, zachęcać zawodników do dalszych treningów i dawać im możliwość pokazania się i rywalizacji. Naszym celem jest przygotowanie i zorganizowanie Pucharu Miast Polski północno - wschodniej z finałem w Grajewie. Jest to inicjatywa grajewskiego klubu “Gladiator”. Chcielibyśmy wzorować się np. na Pucharze Skoków Narciarskich. Oddzielne turnieje w poszczególnych miastach, sumowanie punktów i wielki finał w Grajewie – sportowe wydarzenie z uroczystym rozdaniem nagród. Aktualnie prowadzimy rozmowy z zainteresowanymi osobami z Augustowa, Łomży – zachęcamy do włączenia się i współpracy. Z organizatorami podobnej imprezy w Ełku doszliśmy do wniosku, że jest już czas podnieść poziom sędziowania zawodów do rangi Mistrzostw Polski, w ubiegłym roku do wielu punktów podchodzono bardziej ulgowo. Chciałbym, aby sponsorzy, którzy kierują bardzo duże środki w ważne inwestycje, spojrzeli przychylniejszym okiem na tego typu imprezy sportowe, zważywszy na dużą ilość zawodników i zainteresowanie publiczności. Chciałbym też, aby opinia społeczna, która krąży na temat sportu jakim się zajmujemy uległa zmianie.”  - Grzegorz Pieńkowski – organizator Otwartych Mistrzostw Grajewa w wyciskaniu sztangi leżąc.


Komunikat końcowy

Galeria zdjęć I

Galeria zdjęc II


e-Grajewo.pl

a tak było w 2005 roku

Komentarze (38)

kategoria do 75 kg ...!! Ile bierzecie ? Bo nie wiem czy warto jest się na to pisać hehe :D ??

kajetan, zawsze warto wystartować,choćbyś miał nie zdobyć żadnego medalu, dla samej satysakcji i sprawdzenia swoich możliwości w zawodach na których jest większa presja i wymogi techniczne w wyciskaniu, niż na siłowni.

może i racja ...

kto usowa komentarze,albo komentujemy albo nie,to tak jak za komuny,cenzura czy co

to jest bez sensu, przykladowo ktos ma 16 lat i wazy ~70kg i ma sie rownac z kims kto ma 2x lat i tyle samo wazy :|

do Danie_Zet:Jeżeli zgłosisz do 24.05.2006 minimum 4 zawodników w danej kat wagowej i wiekowej możemy przeprowadzć odrębną punktacje dla tych zawodników.

Mam pytanie. Te wyciskanie to w koszulach do wyciskania czy bez????

bez koszulek

czemu ważenie bedzie trwało 2 godziny??:/

Kajetan ja waze 65 i biore 125 kg .... :D

Dajcie wyniki.....

Gratulacje dla wszystkichzawodników . Naprawde udane zawody.Potrzeba nam więcej takich imprez. Myślę że Grajewo zapoczątkowało taką tradycję i mam nadzieję że zawody tego typu bendą organizowane co roku. Już nie moge doczekać się występu za rok. oczywiście szacunek dla organizatorów i wielkie podziękowania. Chłopaki tak dalej.Pozdro dla wszystkich ćwiczących!

Dlaczego nie we wszystkich kategoriach wagowych podene są wagi zawodników

tu TEAM WROCŁAW chcemy wam podziekowac za zaproszenie na te wspaniale zawody zdobilismy 1 medal zloty i jeden srebrny z czego bardzo sie cieszymy. Nigdy nie bylismy na tak wysokim poziomie zawodach jak te w GRAJEWIE wszystko dopiete na ostatni guzik jeszcze raz duze DZIEKI...............PYZA

super impreza , podobno mają zrobić puchar miast czyli punktację ogólną i dojdzie do grajewa i ełku -augustów

Podane zostały tylko te wagi zawodników którzy uzyskali ten sam wynik, a ciężar ich ciała decydował o klasyfikacji końcowej. W przyszłym roku na III Otwartych Mistrzostwach Grajewa, które również odbędą się w miesiącu maju zostanie przygotowana tabela. Będą w niej wszystkie informacje: klub, wiek, waga, ciężar w kolejnych podejściach, ilość punktów według formuły Wilks'a. Zostanie również przeprowadzona punktacja drużynowa oraz po raz pierwszy turniej WETERANÓW. Są prowadzone przez KS GLADIATOR rozmowy z innymi Klubami o przeprowadzenie w przyszłym roku Pucharu Miast Północno-Wschodniej Polski w wyciskaniu sztangi leżąc z wielkim FINAŁEM w Grajewie. Wszystkie nowe informacje na ten temat będą umieszczone na www.e-grajewo.pl Organizatorzy zapraszają na III Otwarte Mistrzostwa Grajewa, wszyscy członkowie KS GLADIATOR już od dzisiaj zaczynają pracowć nad przyszłorocznymi zawodami. POZDRAWIAMY wszystkich zawodników, kibiców, dziękujemy naszym wspaniałym sponsorom - bez ich wsparcia nie moglibyśmy przygotować tych i zeszłorocznych zawodów. Dziękujemy również władzom naszego miasta za pomoc i wsparcie naszej inicjatywy - członkowie KS GLADIATOR GRAJEWO

Witam. A co to było z tym ostatnim podejściem tego chłopaka co wygrał 100 kg? Zdaje się że podchodził do 185 kg ale nigdzie to nie pisze o co to chodziło ktoś może wyjaśnić?

Byłem jednym z zawodników startujących w tych zawodach!!! Pomimo, że występ ten nie zaliczam do udanych, lecz musze przyznać że zawody stały na najwyższym poziomie!!! Organizatorzy spisali się na 6!!! Te zawody były wyśmienicie zorganizowane, oprawa muzyczna pierwsza klasa, stanowisko wyśmienicie przygotowanie jak i zaplecze dla sportowców!!!
Pozdrawiam

Kaj - poniewaź Skowroński wyciskał to już poza konkurencją, nie miał po prostu więcej prób, a chciał ustanowić swój nowy rekord życiowy... no i się udało!!! :)

Oj Cyba to nie tak było!! Z tego co ja wiem to ten co był drugi w 100 zdaje się kraszewski chciał pokazać swoją wyższość nad Skowrońskim i pobić niby rekord Grajewa a zarazem wycisnąć największy ciężar na zawodach no ale Skowroński mu nie pozostał dłużny i też podszedł do tego podejścia a z jakim skutkiem to wszyscy wiemy. Kraszewski się skompromitował no a Skowroński wycisnął. Ale brawo za odwagę obu panom!!!!

Witam wszystkich !!!zawody były na wysokim poziomie,mimo tego że to moje pierwsze zawody w życiu to moge tak stwierdzić bo walka w każdej kategori była wyrównana!!!zajołem 2-e miejsce w kat.do 60kg.niebyło łatwo ale za rok jak będzie taka możliwość to postaram sie o lepszy wynik:))dziękuje wszystkim za miło spędzony czas:)))pozdrawiam dozobaczenia za rok!!!!!!

Zawody były super! impreza bardzo mi się podobała, oby takich było więcej, pokłony dla organizatorów oraz dla wszystkich zawodników a w szczególności dla czwórki zawodników z ełku z klubu Herkules którzy zdobyli aż 5 medali w tym trzy złote. brawa dla nich!!!!!

sskoda zemnie ta nie było bo mogło byc ciekawie takie towary mniam ;)

lalka a ile ty masz latek że tak mówisz i skąd jesteś?

dajcie wszystkie wyniki

nie martw się lalka nie było na kim oka zawiesić oprócz jednego ale to był mój chłopak

niom lalka ma lat 17 :):):)a ty strong man??PoZdRo :):*

I JESTEM Z gRaJeWa heeeh na szczescie :)

No ja to jestem z okolic imam 21 może podaj gg to sobie pogadamy

Cieszę się, że udało sie wam zorganizować zawody z taką papą.
Szkoda, że takpóźno się dowiedziałem o nich. W rewanżu zapraszam na:
GIŻYCKIE STOWARZYSZENIE SPORTÓW SIŁOWYCH I KULTURYSTYKI W GIŻYCKU

ZAPRASZA NA

I OTWARTE ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC W GIŻYCKU


Lokalizacja zawodów - Plaża Miejska Giżycko

Kategorie wagowe - do 90kg, 90-100kg, +100kg

Termin zawodów - 3 lipca 2006 godz. 13.00

Ważenie zawodników - godz. 1100-1230


SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Kontakt:
Giżyckie Stowarzyszenie Sportów Siłowych i Kulturystyki
Krzysztof Wołos
tel. 513 407 180
e-mail: GSSSIK@interia.pl

Pozdrawiam Krzysztof Wołos

Cieszę się, że udało sie wam zorganizować zawody z taką papą.
Szkoda, że takpóźno się dowiedziałem o nich. W rewanżu zapraszam na:
GIŻYCKIE STOWARZYSZENIE SPORTÓW SIŁOWYCH I KULTURYSTYKI W GIŻYCKU

ZAPRASZA NA

I OTWARTE ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC W GIŻYCKU


Lokalizacja zawodów - Plaża Miejska Giżycko

Kategorie wagowe - do 90kg, 90-100kg, +100kg

Termin zawodów - 3 lipca 2006 godz. 13.00

Ważenie zawodników - godz. 1100-1230


SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Kontakt:
Giżyckie Stowarzyszenie Sportów Siłowych i Kulturystyki
Krzysztof Wołos
tel. 513 407 180
e-mail: GSSSIK@interia.pl

Pozdrawiam Krzysztof Wołos

W dowód uznania za zorganizowanie zawodów wyciskania sztangi leżąc w Grajewie
[color=blue]INFORMUJĘ IŻ[/color]
GIŻYCKIE STOWARZYSZENIE SPORTÓW SIŁOWYCH I KULTURYSTYKI W GIŻYCKU

[color=red]ZAPRASZA NA[/color]

[color=violet][size=18]I OTWARTE ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC W GIŻYCKU[/size][/color]


Lokalizacja zawodów - Plaża Miejska Giżycko

Kategorie wagowe - do 90kg, 90-100kg, +100kg

Termin zawodów - 2 lipca 2006 godz. 13.00

Ważenie zawodników - godz. 1100-1230

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Kontakt:
Giżyckie Stowarzyszenie Sportów Siłowych i Kulturystyki
Krzysztof Wołos
tel. 511-116-747
e-mail: GSSSIK@interia.pl

odnosnie zawodow w Gizycku.jesze nigdy nie spotkalem sie
z tak amatorsko przeprowadzonymi zawodami!!!!
np.zawodnik w dwoch podejsciach nie dotknal sztanga klatki i oba te podejscia zostaly mu zaliczone!!
gorzej byc nie moglo!

TO SIE POCHWAL UCZESTNIK ZAWODOW KTORY BYLES ,W JAKIEJ KATEGORI I ILE WYCISNELES ,A TAK WOGULE TO CZEMU NIEMA NIC O TYCH ZAWODACH CHYBA LIPA BYLA :):)

a skad jestes uczestnik zawodow?

zajelem najgorsze miejsce dla sportowca(4na8)ale tu nie chodzi o mnie!!zawody naprawde byly beznadziejne!!zupelny brak organizacji!szkoda tylko czasu oraz pieniedzy(wpisowe 20zl)na dyplomy ktorych nie bylo,a medale wreczano zawodnikom do dloni,brak podium,duze opoznienie w rozpoczeciu itd.wiekszosc szczegoly ale dla niektorych wazne.
do paker:mozesz byc zadowolony jesli nie byles.
pozdrowienia dla pakujacych!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.