sobota, 21 maja 2022

Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 10190 wyświetleń

Wycinka drzewa bez pozwolenia

Od nowego roku wycinka drzewa na własnej działce nie będzie wymagała zgody  - zakłada projekt nowej ustawy o ochronie przyrody

Posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz niektórych innych ustaw, który zakłada zniesienie obecnych ograniczeń dla właścicieli nieruchomości prywatnych w zakresie usuwaniu drzew i krzewów rosnących na działce. 

Aktualnie przepisy wymagają od niego wystąpienia do wójta, burmistrza, prezydenta miasta o zezwolenie na takie działanie. Zdaniem autorów projektu stanowi to nadmierną i nieuzasadnioną ingerencję w możliwość wykonywania prawa własności nieruchomości. 

 

 

źródło:http://samorzad.pap.pl/d

Komentarze (14)

NARESZCIE WRACA NORMALNOSC-NORMALNOSC WIDZE

W końcu posadzę kilkanaście drzew bo mam gdzie. Do tej pory tego nie robiłem by nie mieć problemu z i wycięciem gdyby zaszła taka potrzeba. Środowisko tylko na tym zyska.

I to je wolność i poszanowanie własności.

No to było chore, że drzewo, które sam posadziłem na swojej posesji kto inny musiał "wydać mi zgodę" gdy chcę je wyciąć......

Na prywatnej posesji wymagane są pozwolenia na usunięcie drzew a w Biebrzańskim Parku nacięli i winnych brak haha ponoć chore były , takie są tłumaczenia .

Brawooooooooo! PiS brawoooooooooooooo!!!!!!!

Nareszcie Ktoś Mądry!!!Za komuny takich durnych przepisów nie było,- nie zasadził, nie posiał , a decyduje urzędnik czy mam przeszkadzające na WŁASNEJ DZIAŁCE DRZEWKO WYCIĄĆ. STALINIZM SIĘ CHOWA.

Brawo za inicjatywę, oby tylko ustawa została uchwalona

Ten PIS to wam bokiem wyjdzie!!!

I dobre i nie.Na posesji piękne stuletnie drzewa a dawnobyła chęć wyciąć bo ......i tu podaję powód : liście trzeba grabić. Nie wycięte bo trzeba było pozwolenie .Teraz pewnie się wytnie. Dodam że drzewa to 3 lipy około 20 m wysokości rosnące na obrzeżach posesji około pół hektarowej. I teraz wytnę.

Rolnik, chyba jesteś pseudorolnik skoro 3 lipy na tak dużej działce ci przeszkadzają. Przecież pszczoły, a przez to lepsze plony masz za darmo, chyba chcesz to zrobić z przekory-:)

a gdzie mój komentarz? Czyżby E-grajewo było w opozycji...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.