sobota, 25 września 2021

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 2899 wyświetleń

Wycinali katalizatory, złapani na gorącym uczynku

Wycinali katalizatory, złapani na gorącym uczynku

Policjanci z Ełku zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy nocą wycinali katalizatory z zaparkowanych samochodów. Do zatrzymań doszło dzięki czujności i spostrzegawczości mieszkańców, którzy zaniepokojeni niecodziennymi odgłosami szybko zadzwonili pod numer alarmowy. Okazało się, że zatrzymani mają znacznie więcej na sumieniu.

W ubiegłym tygodniu pod numer alarmowy zadzwoniła zaniepokojona kobieta, która usłyszała nocą dziwne dźwięki dochodzące z parkingu. W reakcji na to zgłoszenie policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Tam dostrzegli dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozów zaczęli uciekać. Policjanci ruszyli za nimi i szybko odnaleźli ich schowanych w krzakach.

Przypuszczenie, że dzieje się coś niedobrego nie myliło zgłaszającej. Okazało się, że zatrzymani to dwaj bracia z powiatu piskiego, którzy wspólnie kradli katalizatory. Do ich wycinania mieli przygotowane specjalne narzędzia i to właśnie ich dźwięk zaniepokoił mieszkańców Ełku. Tej nocy mężczyźni zdążyli ukraść jeden katalizator i zaczęli wycinać kolejny, ale zamierzonego celu nie osiągnęli, ponieważ zostali zatrzymani. W trakcie przeprowadzonych czynności policjanci ustalili, że bracia już wcześniej kradli razem katalizatory. W tym celu włamywali się także do garaży.

21 i 30-latek usłyszeli po 6 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Łączne straty ich przestępczej działalności wyliczone do tej pory to 18000 złotych. Zgodnie z kodeksem karnym grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd tymczasowo aresztował obu braci na 3 miesiące. - KPP Ełk (12.07.2021r.)

 

piątek, 24 września 2021

Trzecia dawka szczepionki przeciw COVID-19

piątek, 24 września 2021

Akcja "Sprzątanie Grajewa" (27.09)

Komentarze (5)

W Szczuczynie i Grajewie też kradną... może to ci sami

A może by im też "katalizatory" powycinać, tak by nie mieli czym sikać.

Gdyby mój wycięli to by się zdziwili, bo pusto ???? ciekawe czy by zostawili, a może by wspawali na miejsce????

Na Grajewie dwa tygodnie wstecz wycinali.Dobrze że takich rzezimieszków sam uprzedziłem i u mnie nie ma czego wycinać

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.