wtorek, 16 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 12921 wyświetleń

Wycinał drzewo z cudzego lasu


 Mieszkaniec Grajewa wyciął z pobliskiego lasu 49 sztuk drzew o wartości 1700 złotych. Został zatrzymany przez grajewskich policjantów. Wczoraj usłyszał zarzut kradzieży. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

W minioną sobotę dyżurny grajewskiej jednostki policji został poinformowany przez mieszkańca Grajewa, iż trzech mężczyzn dokonuje wyrębu i kradzieży drzewa z jego lasu położonego w rejonie miejscowości Kosówka w gminie Grajewo. Na widok właściciela lasu, mężczyźni ci uciekli. Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze.

Mundurowi ustalili, iż do kradzieży doszło w okresie od 12 marca do 15 marca br. Jeszcze tego samego dnia mundurowi zatrzymali mężczyzn, którzy ścinali drzewo. Byli to trzej mieszkańcy Grajewa w wieku od 32 do 35 lat. Jeden z nich 35 – latek przyznał się do kradzieży drzewa. Okazało się że dwaj pozostali mężczyźni byli przekonani, że jest to las 35-latka i od niego mieli kupić drzewo.

Jak informuje Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Grajewie - teraz mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem.wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (14)

Tu nie ma co się dziwić; bieda az piszczy trzeba jakoś żyć... Ludzie czepiają się czego popadnie

nie bieda ,tylko on kradl i pil za to ,wiem bo znam go !

a pil bo byl biedny i musial krasc...

no to bieda bo nawodke niemial

Kradzież to kradzież i nic tego nie usprawiedliwia!

Za wycięcie własnego drzewa, na własnej działce bez zezwolenia urzędnika zadaje się kara nawet do kilkunastu tys. złotych. Ciekawe ile dostanie ten pan za wycięcie kilkudziesięciu sztuk bez zezwolenia? Może kradzież w polskim systemie prawnym to nie jest wycięcie bez zezwolenia, a może bidak nie ma nic i nie będzie z czego wyegzekwować kary? Niech by delikwent na poczet przyszłej kary zasadził z kilka ha lasu to by poczuł w kościach uciążliwość okradzenia rodaka. Wkrótce wiosna więc czas sposobny ku temu, tylko ta polska przewlekłość postępowań sądowych.

nie biedny bogaty okradł nie jednego i chodzi się śmieje że milicja mu nic nie zrobi

Już nie długo jeśli będziemy wybierać się do lasu na grzyby czy jagody obowiązkowo będziemy płacić na to za zezwolenie .Tak samo jak wędkarze płacą za wędkowanie.Mamy taki rząd....prywatyzują lasy państwowe

by sie wzial do roboty i za siebie a nie chodzi i ludziom kradnie z lasu. skoro biedny to po jakiego pije? zamiast pic yo by te pieniadze dal dzieciakowi a nir sam na wodke wydaje

"duzy" - nie kradł bo pił i był biedny!

Był biedny to pił i coś mu kazało kraść -co nie?

nie dlatego pije bo jest biedny,tylko po prostu lubi pic!

Był biedny, kradł i stał się jeszcze biedniejszy:(

Pije bo ma problem. Nazywa sie to alkocholizmem

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.