czwartek, 13 czerwca 2024

Wiadomości

  • 42 komentarzy
  • 8250 wyświetleń

Wybory do europarlamentu - wyniki

Państwowa Komisja Wyborcza podliczyła już głosy ze wszystkich okręgów wyborczych. Najwięcej głosów zdobyła Koalicja Obywatelska 37,06 proc. Przewaga nad PiS jest niewielka - partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła 36,16 proc. Na trzecim miejscu znalazła się Konfederacja - 12,08 proc.

 

Frekwencja wyniosła 40,65 proc.

Wyniki wyborów do PE:
Koalicja Obywatelska - 37,06 proc.
Prawo i Sprawiedliwość - 36,16 proc.
Konfederacja - 12,08 proc.
Trzecia Droga - 6,91 proc.
Lewica - 6,30 proc.

 

Wyniki wyborów w okręgu nr 3

W okręgu nr 3 wygrywa Koalicja Obywatelska z wynikiem 37,36 proc. głosów. Drugie jest Prawo i Sprawiedliwość - 36,75 proc., a trzecia Konfederacja - 12,71 proc. 

Trzecia Droga uzyskała poparcie 7,87 proc. głosujących, Lewica - 3,60 proc., Bezpartyjni Samorządowcy - 1,01 proc., Normalny Kraj 0,44 proc., a Polexit - 0,25 proc.

Frekwencja wyniosła 35,32 proc.

Indywidualnie najlepsze wyniki uzyskali: Jacek Protas z KO (125 861 głosów), Tomasz Frankowski (88 190 głosów), Maciej Wąsik z PiS (85 151 głosów) i Adam Andruszkiewicz z PiS (78 488 głosów). Nowymi europosłami z okręgu nr 3 będą zatem Jacek Protas i Maciej Wąsik. 

 

Polacy w wyborach do PE głosują po raz piąty. W roku 2019 frekwencja wyniosła - 45,68 proc.; w 2014 - 23,83 proc.; zaś w 2009 - 24,53 proc. W pierwszych wyborach do PE w Polsce, które odbyły się w 2004 roku, frekwencja wyniosła 20,87 proc. 

 

 

Jeśli chodzi o samo województwo podlaskie, w wyborach do Europarlamentu najwięcej głosów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość - 42,09 proc. Na drugim miejscu jest Platforma Obywatelska - 29,35 proc. poparcia, na trzecim Konfederacja - 14,59 proc. 

Na dalszych miejscach znajdują się: Trzecia Droga, która uzyskała 9,57 proc., Lewica z wynikiem 2,88 proc., Bezpartyjni Samorządowcy (0,86 proc.), KWW Normalny Kraj (0,41 proc.) i Polexit (0,25 proc.).

Najwięcej głosów w województwie podlaskim uzyskał Tomasz Frankowski z KO - 61 453, drugi wynik ma Adam Andruszkiewicz z PiS - 60 595, a trzeci - Maciej Wąsik z PiS (40 421).

Frekwencja w Podlaskiem wyniosła 37,38 proc.

 

środa, 12 czerwca 2024

Grajewo. Amerykanie z wizytą w LO

Komentarze (42)

Tragedia jest to ze, kryminalisci z piSS i szowninisci pro-putinowscy z konfederacji , plujacy na demokracje, beda mieli cos do powiedzenia w Europejskim Parlamencie !

Masakra sami sobie to robimy.

Kto was wybiera? Elektorat który zna Tylko dobrego i złego policjanta Po i PiS-a. W końcu KONFEDERACJA na poziomie. Wierze kiedyś w końcu osiągnięcie cel.

Nie moja to wola aby osoba Pana Macieja mnie reprezentowała...

Gratuluję inteligentom głosującym na Wąsika. To trochę jak kolaboracja w celu krycia przestępcy.

Wstyd dla Podlasia zamiast głosować na kogoś z podlaskiego zagłosowali na spadochroniarza Kaczyńskiego

Co to za naród co wybiera przestępce

Czy ktoś posiada informację,dlaczego na terenie naszego miasta nie było wcześniej żadnych informacji gdzie znajdować się będą punkty wyborcze oraz przynależne ulice,bloki.Nie znalazłem nigdzie takich informacji.Czy ktoś celowo zaniedbał swoje obowiązki.Może ktoś powiadomił już o tym odpowiednie instytucje...

Kto głosuje na ludzi uwikłanych w konflikcie z prawem? Nie rozumiem tego.
Nagroda do europarlamentu ?Podlaskie specyficzne województwo. Spadochroniarze tutaj mają ostoję.

Podlaskie ciemnogród szkoda słów na komentarz wstyd kryminalistów popierać sprzedawczyki

Brawo Podlasianie,
tylko bezmózgi wybierają skazanego przestępcę .
Nieładnie, w jakim świetle postawiliscie pozostałych mieszkańców! WSTYD!

Ciemnota jak wieki ciemne z tego Podlasia. Na skazanych głosowali, chyba mieli zapłacone albo rzeczywiście głupota fruwa.

Wąsik i Kamiński z wyrokiem, a ludzie na kryminalistów głosują haha śmiechu warte.
Głupi naród nie zasługuje na normalny rząd.

Komentarze (0) !!! Kryminalistow i szowinstow na e-Grajewo- nie wolno krytykowac!

Karski nie, bo to profesor, Wąsik tak, bo to przestępca

Jak zawsze a potem płaczą.

Nie mogę się doczekać jak Pan Grzegorz Braun powie Szczęść Boże tym marksistom w Brukseli

80 procent społeczeństwa zagłosowało na aferzystów, złodziei i zwykłych oszustów. Te same twarze oszukują was od 30 lat a wy na nich głosujecie. Jedynie wynik konfederacji daje nadzieję.

Wstyd na cały świat i jeszcze Braun jak wisienka na torcie.

odżyła po wyborach czerwona hołota:) jedyni mądrzy, kształceni i prawi. nasza polska elyta...
poproszę o więcej tych inteligentnych komentarzy, uwielbiam je czytać:)

Jak czytam komentarze to dochodzę do wniosku że ci co głosowali jak mówicie na wąsika nie są dużo głupsi od tych komentujących najpierw trzeba wiedzieć. Jak on wszedl a potem opowiadać popisowskie propagandowe historie

Grzegorz Braun się dostał do parlamentu eurokołchozowego. Brawo!

Nie biczujcie się tak grajewiacy, podlasiacy. Widać nie wszyscy tacy "mędrcy" jak piszący większość komentarzy. Wolność, demokracja (tak krzyczeliście dopiero) - to właśnie wolność wyboru każdego obywatela. Każdy uprawniony ma swój jeden głos i wykorzystuje go tak jak uważa, a wam nic do tego. Tyle w temacie.

Ciekawe ilu z komentujących brało udział w wyborach.

Smutna rzeczywistość. Polskę w europarlamencie będą reprezentować: dwóch skazanych przestępców chronionych przez PAD, oszust gospodarczy i faszysta. Ale mimo wszystko przynajmniej dobrze, że nie ma reprezentacji zawodu Ciociolino. W jakim kraju żyjemy? Gdzie są mężowie stanu? Czy tekich ludzi już w Polsce brakuje?

Ad. Kaśka, lepiej będzie nas reprezentować para kochających inaczej, proponuję zimny prysznic. Pozdrawiam

Mamy demokrację więc ludzie głosują jak uważają, więc dlaczego krytykujemy tutaj tych którzy zagłosowali inaczej. Krytykując tych którzy zagłosowali inaczej podważamy zasady demokracji.

Ci wszyscy komentujący to są wierni widzowie TVN TVPO, tych przestępców to zrobili na potrzebę partii rządzącej, żeby było oczym mówić, odwracając uwagę od innych spraw

No to mamy dalej ciemnogrod na wschodniej flance. To widac ze mamy blizej do Wschodu bo Zachod za daleko.

Pan Braun kazał zdjąć unijną flagę w swoim lokalu wyborczym, a sam po unijną kasę idzie. Ciekawe, co tam nawywija. Wstyd, nacjonaliści u steru. Jak powiedział Braun: teraz to dopiero będzie Mordor, niestety będzie

Do Jerzy:
ci kochający inaczej przynajmniej są ludźmi na poziomie, wykształceni, pełni szacunku dla ludzi, nie sieją nienawiści i rozumieją, że tylko zjednoczone kraje Europy mogą stawić opór Putinowi... w pojedynkę zrobi z nami to , co z Ukrainą

Do Wyborcy
Nieźle Ci PiS mózg wyprał !

grajewiak pewnie głosowałeś na biedronia lub śmiszka? Światowcu.

Nie ma już prawych ludzi, aby reprezentować Grajewo trzeba wybierać przestępcę skazanego prawomocnym wyrokiem sądu? Dno i wodorosty.

A nazwiska takie jak: Gawłowski, Nowak, Giertych, Kwiatkowski, Grodzki to już poszły w zapomnienie? A wcześniej jeszcze minister skarbu Grad?
A Ambergold i dzika reprywatyzacja i udział w niej rodziny HGW?
Jak miło wam się ogląda w TV członków KC ? Odświeżcie wszyscy swą pamięć. A może nie chcecie pamiętać, bo wasi przodkowie byli wtedy blisko koryta? Wstyd!

Przypominam jeszcze o gościu o nazwisku Karpiński. Ten do europarlamentu trafił prosto z więziennej celi.

Ciemnota podlasia się nie zmieniła nawet po wejsciu do UE, ten teren powinien być nazwany rezerwatem Polski

Co ma wspólnego Wąsik z województwem podlaskim. Andruszkiewicz co zrobił sprzedał narodowców i teraz z niego PISIOR.Wstyd.Ludzie obudźcie się.

Lelek. Jak nie masz o czym pisac to nie przypisuj kto na kogo glosowal ja ciebie nie pytam i mnie gowno obchodzi na kogo glosowales. Ale wiadomo co potrafi Lelek.

Do Bogusia jak w przeciwieństwie do was nie słucham żadnych bajeczek polityków z żadnej partii, ja to pamiętam jak było naprawdę, Pozdrawiam zacząć myśleć samodzielnie

do Katollico - złodziej zawsze krzyczy ŁAPAĆ ZŁODZIEJA
Kamiński z wyrokiem bo ścigał ZŁODZIEJI takich jak: Gawłowski, Nowak, Giertych, Kwiatkowski, Grodzki, Karpiński

Zdjęcie do komentarza użytkownika: ZIUTA

No to teraz Brauny, Wasiki, Kamiski i Obajtki, Broszka i Kontenery moga zamknac nam granice jak bylo dawniej. Widac ze niektorzy nie pamietaja jak trzeba bylo jechac na zachod to trzeba bylo miec Wize a jeszcze i paszport.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.