poniedziałek, 27 maja 2024

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 11730 wyświetleń

Wybory bez incydentów

Spokojne, planowo, bez poważnych incydentów - tak wczorajsze wybory samorządowe ocenia grajewska policja. W powiecie funkcjonariusze stwierdzili zaledwie dwa przypadki zakłócenia ciszy wyborczej.

W sobotę 11 listopada br. o godz. 19.50 kandydat na burmistrza Rajgrodu zgłosił dla dyżurnego KPP w Grajewie zakłócanie ciszy wyborczej oraz agitację polityczną. Jego zdaniem sołtys miejscowości Kołaki (gm. Rajgród) publicznie namawiał mieszkańców do niegłosowania na jego kandydaturę, rozwieszał także ulotki. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci nie potwierdzili tych faktów, ale w powyższej sprawie wszczęto postępowanie w kierunku wyjaśnienia wszelkich okoliczności sprawy.

Zdaniem grajewskich funkcjonariuszy ogólnie wczorajsze wybory samorządowe przebiegały wyjątkowo spokojnie, obyło się bez większych incydentów.

- Przez dwa dni funkcjonariusze czuwali nad prawidłowym przebiegiem zarówno ciszy wyborczej, jak i samych wyborów. Zwłaszcza z soboty na niedzielę mieliśmy dużo policjantów na ulicach miasta i w terenie, w celu uniemożliwienia jakichkolwiek incydentów, co się udało - powiedział mł. asp. Andrzej Łagodziński z KPP w Grajewie.              
 
Przypominamy, że za łamanie ciszy wyborczej grozi do 3 lat więzienia i wysoka grzywna.


Adam Mazurek, e-Grajewo.pl  

Komentarze (3)

Jeżeli nie jest incydentem to że kandydat do Rady Miasta wozi swoim samochodem wyborców to ja przepraszam

W gminie Rajgród nastąpił bezprecedensowy fakt łamania ciszy wyborczej -atak starego burmistrza i całego "aparatu" Urzedu Miasta na kandydata na burmistrza Pana K.. Telefony, ulotki naklejane w całej gminie, beszprecedensowa agaitacja w terenie i oczernianie kandydata dało efekt zamierzony. Nie piszcie ze faktow tych nie potwierdzono bowiem osmieszacjie się.

zato w grajewie przekupstwo .. ;/ hmozna sobie w sumie wyobrazic .. ! 10zl za glos lub woodka ;/ to jest okropne ! czy ludzie nie maja honoru zeby normalnie glosowac !

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.