Warto przeczytać

Wybieramy najlepszy grill do ogrodu

Wybieramy najlepszy grill do ogrodu

Grillowanie to jedna z ulubionych form spędzania wolnego czasu przez Polaków. Dla wielu to świetny pretekst ku temu, aby spotkać się z dawno niewidzianymi znajomymi, pozwolić sobie na degustację kraftowego piwa i rozluźnienie po ciężkim tygodniu pracy. Zobacz, który model grilla idealnie sprawdzi się do ogrodu. Sprawdź, jakie są podstawowe różnice, wady i zalety grilla węglowego, elektrycznego i gazowego. 

   

Grill węglowy – aromat wędzenia i nastrojowy żar

Kiełbasa, karkówka czy warzywne szaszłyki, muśnięte odrobiną ognia i siłą żaru, smakują wybornie. Nie trzeba o tym nikogo przekonywać. W sklepach dostępne są zarówno tanie, jednorazowe modele grillów węglowych, jak też całkiem zaawansowane, trwałe egzemplarze na kółkach i z pokrywą, które zapewniają weekendową biesiadę większej liczbie osób. Wśród największych zalet grilla węglowego jest jego niska cena oraz duża dostępność w sklepach. Na jego korzyść przemawia też wyjątkowo prosta konstrukcja i nieskomplikowane użytkowanie. Do nabycia są zarówno kanciaste, jak i zaokrąglone modele, warianty na stabilnych, nieruchomych nóżkach, jak też egzemplarze na kółkach. Nieduża wielkość grilla pozwala przewozić go w aucie na działkę czy inne tereny rekreacyjne. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.ergoexpert.pl/blog/na-co-zwrocic-uwage-przy-wyborze-grilla/.

Grill gazowy – czyste i kontrolowane grillowanie

Ci, którzy mają dość pamiętania o zakupie węgla drzewnego i nie chcą brudzić sobie rąk jego pyłem, mogą zainteresować się grillem gazowym. W jego przypadku trudno o aromat dymu, ale – jak to mówią – coś za coś. Warto mieć na uwadze, że ten rodzaj grilla wymaga użycia butli gazowej. Jego zaletą jest szybkość rozpalania ognia i stabilność temperatury grillowania – zarówno mięsa, jak i warzyw. Można ją dodatkowo regulować przy użyciu wbudowanych pokręteł, co jest niemożliwe w przypadku odpowiednika zasilanego węglem drzewnym. Grill gazowy wiąże się bez wątpienia z większym wydatkiem niż najprostsze modele węglowe, ale zapewnia też o wiele większą wygodę przyrządzania potraw. Ten rodzaj urządzenia będzie dobrym wyborem w przypadku osób, które nie chcą brudzić rąk i spędzać czasu na pozbywaniu się popiołu czy na dokładnym czyszczeniu sprzętu z pyłu. 

Grill elektryczny – nieograniczone możliwości przyrządzania ulubionych mięs

Tego typu rozwiązanie to wymarzony sposób na przyrządzanie doskonałej wołowiny, kiełbasy czy karkówki. Co ważne, jest to możliwe także w przypadku tych osób, które nie mogą pochwalić się posiadaniem ogrodu. Dzięki grillowi elektrycznemu cieszenie się smakiem ulubionych potraw jest możliwe praktycznie wszędzie – nawet na niewielkim balkonie mieszkania w centrum dużego miasta. Brak dymu sprawi, że grill nie będzie przeszkadzał sąsiadom. Ponadto urządzenie to jest idealne do grillowania przez okrągły rok, bez względu na kapryśną aurę za oknami. Wystarczy jedynie źródło prądu, z którego sprzęt będzie pobierał energię. 

Czy wiesz, na co warto zwrócić uwagę, wybierając grill? 

W przypadku osób, które lubią zapraszać do siebie na działkę duże grono znajomych lub mają liczną rodzinę bez wątpienia sprawdzi się większy model grilla z przestronnym rusztem lub nawet dwoma. Obecność pokrywy zdecydowanie pozwala kontrolować temperaturę żaru i tempo przyrządzania potraw. 

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.