Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 11436 wyświetleń

Wspólnie naprawią Przemysłową

Na wniosek Powiatu Grajewskiego Miasto Grajewo zdecydowało się dofinansować remont ul. Przemysłowej (na odcinku od skrzyżowania z ul. Elewatorską do skrzyżowania z ul. Wiórową i Braci Świackich) oraz ulicy Fabrycznej. Kwota, jaką Miasto Grajewo przeznaczyło na tę inwestycję to 282 tys. zł, co stanowi 50% kosztów całkowitych przedsięwzięcia.

Ulica Przemysłowa i Fabryczna są to drogi powiatowe, znajdujące się w Zarządzie Powiatu Grajewskiego. Stanowią jeden z ważniejszych ciągów komunikacyjnych w Grajewie, prowadzący do wielu zakładów pracy zlokalizowanych w dzielnicy przemysłowej. Obecny stan techniczny nawierzchni ul. Przemysłowej jest zły i wymaga remontu polegającego na wymianie krawężników i ułożeniu nowej warstwy asfaltowej. W ul. Fabrycznej natomiast została już wyremontowana nawierzchnia gruntowa. Prace przy ul. Piłsudskiego planowane są na II połowę 2011 r. informuje grajewo.plKomentarze (8)

brawo burmistrz dział ale bez mieszkanców dokładni jedne z mieszkanek by nie było remontu podziękowania

Nowa warstwa asfaltowa to jedno ale scieki to zupełnie co innego brak ich na ulicy przemysłowej moim zdaniem wyklucza remont nawieszchni bitumicznej. Wiec stawiam pytanie do zarządu opłaca sie kłasc nowy asfalt bez scieków pod nim? czy tez w artykule nie wspomniano o kanalizacji.

i jeszcze niech znak zakazu dla ruchu tirów postawią i będzie dobrze. bo jak na razie to żadna przyjemność mieszkać przy tej ulicy, jak cały dom się trzęsie za każdym razem jak tir przejedzie.

Ciekawym pomysłem mogły by być również progi zwalniające, już teraz po tak złej nawierzchni połowa kierowców jeżdzi jak wariaci a co będzie póżniej, strach pomyśleć, również mundurowi się w ogóle tą ulicą nie interesują!!!!!!!!!!!!!

Panowie włodarze miasta zastanówcie się czy warto kłaść mase bitumiczną na ulicy przemysłowej od skrzyzowania z ulica elewatorską do braci świeckich bo tu nadal nie ma kanalizacji ściekowej. Jeżeli macie takie plany tzn. że przez następne 20 lat nie planujecie wykonac instalacji ściekowej bo własnie tyle lat temu była tu robiona masa bitumiczna i to w dwóch różnych wariantach. Jedna od skrzyżowania z elewatorska do cmentarza był najpierw wylany beton o odpowiedniej grubosci a potem na to asfalt, natomiast w druga stronę asfalt wylano na " kocie łby" czyli kamienna drogę. Dlatego panowie włodarze zastanówcie się czy nie wylejecie zamiast asfaltu "błota". Zróbcie napierw instalacje kanalizacyjną a potem porządną równa drogę asfaltową a póki co zamknijcie ja dla przejazdu aut powyżej 3t bo żadne ograniczenia prędkosci dla tirów tu nie pomoga. Z jednej strony to się śmiać z włodarzy że mają zamiar tak zrobić a z drugiej to chyba płakać jak się tutaj mieszka (tak Panie radny bezradny). No i chyba unia europejska wymaga i daje na to kasę aby takie miasta jak Grajewo było w odpowiednim czasie wpełni zkanalizowane a ten czas to juz dwa lata to czy warto ta mase bitumiczną wrzucac w błoto?

Kiedy zaczną sie prace ? wie ktos???? Grajewo.pl prosimy o fakty. Co z sciekami ??? Kiedy start??

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.