sobota, 28 maja 2022

Wiadomości

  • 16 komentarzy
  • 6502 wyświetleń

Wraca sprawa Doliny Rospudy

Minister środowiska złożył wczoraj zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie o podejrzeniu popełnia przestępstwa w sprawie inwestycji w Dolinie Rospudy.

Jan Szyszko uważa, że mimo zmiany przebiegu obwodnicy Augustowa w 2009 roku, doszło tam do zniszczenia środowiska przyrodniczego na obszarach specjalnej ochrony ptaków i siedlisk.

Mimo że nie pobudowano drogi zgodnie z wariantem z 2007 roku, obecne obserwacje tych obszarów ochrony wskazują, że Dolina Rospudy zarasta i ginie tam wiele gatunków ważnych dla Wspólnoty Europejskiej - podkreśla minister Szyszko. 

 

Jan Feliks Szyszko (ur. 19 kwietnia 1944 w Starej Miłośnie) –  polityk, w latach 1997–1999 minister ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa w rządzie Jerzego Buzka, w latach 2005–2007 minister środowiska w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego, od 2015 minister środowiska w rządzie Beaty Szydło, poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji.

http://wiadomosci.onet.pl/bialystok/

Komentarze (16)

Rozebrać obwodnicę, bo przeszkadza żabom w dalekich skokach!

Rospuda, jej ekosystem jest mało istotny, poza tym jest tworem niezamierzonym, pan minister juz pokazał co potrafi:
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/jest-decyzja-ws-wycinki-w-puszczy,1,0,2038785.html

jaki to polityk i minister to emeryt

Niech pan minister zajmie sie swoja STODOŁĄ, a od Rospudy wara mu

Ten człowiek nie jest poważny. Sam chciał budować po chamsku przez środek, niszcząc cenne siedliska, kosztowało nas to odciągnięcie inwestycji w czasie kosztem także pieniędzy i dłuższego niż planowano pozostania tranzytu TIRów przez Augustów, dużym nakładem pracy zbudowano obwodnicę i odzyskano reputację kraju, a ten szkodnik od nowa drąży i jątrzy. Co za perfidia!

Znowu przekret kolejny sie szykuje,wczesniej byla juz rozbierana to poszlo wiecej mln niz bylo jej postawienie, teraz gdy jest uzytkowana ktos sie doliczyl ze brakuje w spisie kilka zab i ptaszkow bo droga to spowodowala,w ten sposob Polska nigdy nie dorowna zachodowi, kolejny absurd a do tego tracone publiczne pieniadze poraz kolejny .

Ale puszcze to pan chce rozpieprzyc !!!!!!!

szuka ktoś rozgłosu

cyyyyyyyyymbał. Jak się nie kosi to zarasta, ciekawe czy policzył żabki ? Co ma zrobić prokuratura, stwierdzić że zarasta ? Przęstepstwo na kim na żabie czy na trawie ?
Kto oskarżony asfalt, beton czy może mieszkańcy Augustowa, że już dość mieli TIRów rozjeżdżających ich na przejściach dla pieszych i niszczących ich budynki ?
Przerażające, że można zajmować się takimi pierdołami na dodatek angażując do tego sztab ludzi i za takie pozoranctwo dostawać super kasę
Ciekawe czym on jeździ samochodem czy ekologicznie na koniu ?

Chronić Dolinę Rospudy a Park Białowieski wyciąć !!!.

Czy się komuś gdzieś pokazały biale myszki lub króliki............... się

Cytuję ; Dolina Rospudy zarasta i ginie . A jak ma nie ginąć jak nie ma tam dobrego gospodarza , proponuję pogłębić kanał żeby było dla zwiedzających , ścieżki rowerowe , zasadzić nowe drzewa bo teraz żeby tam coś
zrobić to nie można . A dragę mogli zrobić według wcześniejszego planu i mniej by zgineło gatunków zwierząt oraz żabek i ślimaków . Jeżdżę co roku do Rospudy i widzę co tam się dzieje .

W lbach im trzcina wyrasta

"Ekolodzy" z powrotem na drzewa :)

To jest odwrócenie uwagi od Białowierzy

Miał być tunel, ale Pisowcy bez podstawnie sprzeciwiły i jego budowie...i wyszło jak najgorzej!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.