piątek, 8 grudnia 2023

Kultura i rozrywka

"Wpleć się w projekt"

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nasze Prostki” wraz z partnerami - Gminą Prostki oraz Gminną Biblioteką Publiczną w Prostkach, zaprasza do włączenia się w realizację projektu „Wpleć się w projekt”, dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie” IX.


Jest to kolejna inicjatywa stowarzyszenia dotycząca zagospodarowywania kompleksu sportowo – rekreacyjnego przy nabrzeżu rzeki Ełk w Prostkach. Tym razem, przy pomocy mieszkańców Prostek, wspólnie stworzymy tzw. „wierzbowy zakątek” tj. wybudujemy altanę wierzbową, w której będzie miała siedzibę biblioteka plenerowa oraz posadzimy żywopłot wiklinowy wokół istniejącej już ścieżki sensorycznej. Kolejny raz „pokłonimy się wierzbie”, naszemu rodzimemu gatunkowi drzewa, które jest bardzo wdzięcznym i tanim materiałem m.in. do tworzenia tzw. architektury żywej.

Zbudujemy altanę, która będzie rosła i zmieniała się wraz ze zmianą pór roku. Eko – budownictwo jest czymś innowacyjnym na ternie gminy. Mamy nadzieję, że to tanie rozwiązanie w zakresie aranżacji przestrzeni publicznej, spodoba się mieszkańcom i będzie z powodzeniem adoptowane na terenie innych miejscowości gminnych.

Oprócz promowania tzw. architektury żywej, w ramach projektu zaproponujemy mieszkańcom nową ofertę w postaci „Plenerowej biblioteki”. Jest to forma promocji czytelnictwa, która cieszy się zainteresowaniem w dużych ośrodkach miejskich. Jej zamysłem jest dosłownie „wyjście z książką doczytelnika”. Biblioteka plenerowa to duże możliwości działania. Będzie m.in. doskonałym miejscem do organizacji imprez promujących czytelnictwo.
Organizowane w tym miejscu pogadanki, spotkania czy np. gra terenowa z książką, będą atrakcyjnymi formami działania, poszerzającymi ofertę świadczoną przez naszą bibliotekę stacjonarną. 

Śledźcie działania projektowe na naszej stronie i włączajcie się w działania. Doceńmy to, że możemy mieć wpływ na zmianę przestrzeni w której żyjemy. Projekt „Wpleć się w projekt” dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Ośrodka Działaj Lokalnie w Ełku – Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych „STOPA” oraz samorządy gmin Stare Juchy, prostki, Kalinowo i Miasto Ełk oraz Powiatu Ełckiego.

 

czwartek, 7 grudnia 2023

Mikołajki w SP2

czwartek, 7 grudnia 2023

Morsy Grajewo. Niezawodni Mikołaje

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.