niedziela, 14 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 13462 wyświetleń

Wpadł rowerem na Toyotę

6 września br. w Grajewie rowerzysta wpadł na jadący samochód osobowy. Nikomu nic się nie stało.


Ok. godz. 8.30 na ul. Konstytucji 3 Maja jadący rowerem wjechał na przejeżdżającą Toyotę. Zdarzenie miało miejsce w okolicy szkoły podstawowej.

Przybyły na miejsce patrol Policji ustalił, iż w zdarzeniu brał udział jeden samochód osobowy oraz rowerzysta. Nieprzestrzeganie zasad ruchu drogowego przez kierującego rowerem doprowadziło do zderzenia bocznego z pojazdem marki Toyota.


Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policja zbadała dokładne przyczyny i stan trzeźwości kierujących.


Komentarze (13)

Ci rowerzyści to czasem przechodzą samych siebie, jeżdźą jak chcą, są uczestnikami ruchu a w ogóle nie myślą na drodze, wszystkiego się wymaga od kierowców samochodów a rowerzyści to jak "święte krowy".

Małolat jechał rowerem 16-17 lat,a stary chłop wyzywał go od cudów świata. Dziwią się potem gdzie jest kultura wśród młodzieży? Ja bym na to nie pozwolił!

to nie trzeba JECHAC przez przejście,tylko PRZEPROWADZAC rower.

tak się dzieje ponieważ kierowcy wogule niezwżają na rowerzystów

Jeżdżę samochodem ok. miesiąc i już wiele razy jakiś rowerzysta wyskakiwał mi jadąc na rowerze na pasy. Najczęściej byli to ludzie dorośli którzy powinni zdawać sobie sprawę, że przejeżdżając rowerem przez pasy narażają na niebezpieczeństwo siebie i innych. Nie wiem po czyjej stronie leży wina w tym wypadku ale proszę rowerzystów o większy rozsądek, nie bez powodu trzeba przeprowadzać rower inaczej jest to karane mandatem...

Ehh - opisujesz jakis pojedynczy przypadek.Z moich obserwacji wynika coś zupełnie odmiennego.To dzieci i młodzież w wiekszości przejeśdzają po pasach.Nie chce sie im zsiadac (duży wysiłek)no i nieznajomość przepisów

1.Ten parking jest dla pracownikow szkoly a on nim nie byl.
2. To nie bylo na pasach tylko jak na 4 zdjeciu stoi moj rower to w tym kierunku jechalem.
3.Gdy sie z tamtad wylezdza trzeba sie zatrzymac przed brama a toyota zatrzymala sie po uderzeniu.
4. Wyzwiska nie byly potrzebne....
5. Moj jedyny blad to, to ze jechalem po chodniku...

Ten samochód stał w miejscu -,-

Rowerzyści są ogromnym problemem nie tylko dla kierowców a także dla pieszych np. jadąc chodnikiem (którym nie powinni jeździć) niespodziewanie wjeżdżają na ulice. Na chodnikach rozwijają duże prędkości nie zważając na pieszych

Stanal dopiero jak uderzylem w niego ...

do NIBYSPRAWCY
powtórze sie nie jeździ sie po chodnikach a i po pasach tez rower sie przeprowadza

Rowerem można jeździc po chodniku pod warunkiem odpowiedniej jego szerokosci i aby nie utrudniać chodzenia pieszym. Rowerem nie wolno przejeżdżać po pasach. Wyjężdżajacy z bramy musi zachować szczególną ostrożność ale przecież to nie byle jakie auto i kierowca.

wyjeżdżając z bramy kierowca powinien się zatrzymać, ja tam jeżdżę często i wiele razy wychodziły dzieci, ale spokojnie je przepuszczam, bo zatrzymuję się przed wyjazdem! tym czołgiem to rozjechałby pierwszaka i pojechał dalej, nawet by nie zauważył!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.