sobota, 25 czerwca 2022

Wiadomości

  • 15 komentarzy
  • 14281 wyświetleń

WOŚP 2009

 
W niedzielę 11 stycznia 2009 roku odbył się XVII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przeprowadzona została zbiórka publiczna pod hasłem „Wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci”.

Program XVII Finału Wielkiej Orkiestry Pomocy w Grajewie:
9.0 0 - 15.00  Kwesta wolontariuszy na terenie Grajewa (tj. ul. Wojska Polskiego, Kopernika, Ełcka, Piłsudskiego, os. Centrum, Broniewskiego, 1000-lecia, Południe oraz w rejonach kościołów).
11.00 - 13.00  Koncert muzyczny nauczycieli oraz uczniów w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Grajewie na rzecz WOŚP
11.00 - 15.00  Turniej piłki nożnej w hali MOSIR, kwesta podczas trwania zawodów.
17.00 - 20.00  Koncert muzyczny połączony z aukcją na rzecz WOŚP w sali widowiskowej MDK.
 

Sztab przy Miejskim Domu Kultury informuje, iż kwota ogólna po zamknięciu całej akcji związanej z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w roku 2008, przedstawia się następująco:
KWESTA ULICZNA – WĄSOSZ - 897.59 zł     
KWESTA ULICZNA – SZCZUCZYN -  2.626.06 zł
KWESTA ULICZNA – GRAJEWO - 8.544.70 zł

ŁĄCZNIE KWESTA ULICZNA - 12.068.35 zł 
AUKCJA - 682.60 zł
KONCERT - bilety - 150.00 zł
WPŁATA indywidualna – Sklep ”Żabka” - 144.81 zł 
WPŁATA indywidualna – Przedszkole nr 1 - 436.50 zł
WPŁATA indywidualna – pracownicy MDK - 39.49 zł    
WPŁATA za 1.50 dolary amerykańskie           
(darowane na kweście) sprzedanych po kursie  2.466 z dnia 14.01.2008  - 3.70 zł    
WPŁATA za 1.10 euro
(darowane na kweście) sprzedanych po kursie 3.637 z dnia 14.01.2008 - 4.00 zł
Komentarze (15)

ważna jest pomoc i ludziom i zwierząt troszcie sie o psy i ludzie pomoc jest wazna beziteresownie www nasza-klasa.pl tam wyslo wanm srone jesli bedziecie wsłac te serduszka soł po 3zł po 10 zł zapraszam ola

Moja CÓRKA w dniu dzisiejszym PRZEKONAŁA SIĘ JAK WAŻNI SĄ LUDZIE KWESTUJĄCY!!!Tak jak wszyscy zarejstrowała się zaniosła zdjęcie i dziś przed 9 stawiła się w sztabie!Jak ,że ma 10 lat,towarzyszyłam jej jako opiekun.Niestety spotkała ją wielka niespodzianka:NIE BYŁO JEJ IDENTYFIKATORA i puszki!Została zlekceważona.Pytam kto za to odpowiada?Jak wytłumaczyć dziecku ,że dorośli ludzie zawiedli ją w tak szczytnym celu?Moż czas na zmiany personalne w naszym MDK!!!Szkoda tylko dziecka,po raz kolejny zawiódł ją DOROSŁY!Jej łzy były gorzkie.Kto za to odpowiada?Gdzie trafiło zdjęcie dziecka????

ciekawe jak tłumaczyli się...
brak profesjonalizmu - szkoda
po prostu może dla niektórych to obowiązek - całe to organizowanie sztabu etc, obym się mylił i wszystko okazało się niedopatrzeniem.
A owej 10 latki powiem tak:
"Nie przejmuj się !
to że chciałaś pomóc stawiłaś się tam to sukces - powinnaś być z siebie dumna :)"

Tak zmiany się by przydały bo na każdej zbiórce Te same osoby są czy ze wzgląd na rodziców ?

wolontariusze zbierali pieniadza do 15 wiec o 14,30 nikt nie stał po trzeba było zdać puszki. ale mogła pani ruszyć swoje 4 litery wczesniej i zobaczyla by pani mnostwo wolontariuszy....

duzy szacunek dla wolontariuszy (ta młodzież naprawdę idzie, marznie, prosi, usmiecha się naraża też na krzywe spojrzenia, ale daje radę -ICH OPTYMIZM JEST WIELKI!); osóbY które chciały cokolwiek zorganizować, żeby w trakcie ich imprezy można było cos zebrac do puszek również też są wielkie; do pani która chciała pomóc - no niestety nie da sie do każdego z osobna podejść, ale wystarczy wykazać odrobinę dobrej woli -mógła pani przecież podejść do kina i tam wrzucić cos do puszki -była możliwiosc jest wyżej - od 17 do 20 w mdk !!! (tylko chcieć, a nie obwiniac innych -te osoby i tak oddały swoja niedzielę dla tej akcji, zawsze można lepiej, ale chyba w tej akcji chodzi o to by samemu pomóc czym się dysponuje, a nie mówic ioni są winni!! (jeszcze jedno - gdyby np pani zadeklarowała samochód lub poprosiła córki syna zięcia i odwiozła o15 dzieci prawie z Koszarówki (kościół) do sztabu (w centrum miasta) to pewnie dyżurowałyby do ostatniej minuty, niestety musiały iść ze dwa kilometry, nie mówiąc o zrobionych jeszcze paru w ciągu dnia podczas zbiórki! pozdrowienia dla młodych, którzy mimo napotykanych trudności poświęcają i chce im sie chcieć!!!!!!

kasia - kpisz czy o drogę pytasz?? Kto tu organizuje to wszystko?? Jeszcze rodzice mają pilnować organizacji kwesty? Brak odpowiedzialności i zero oganizacji! I tłumaczenie, że było dużo wolontaiuszy jest żenujące! Dziecko chciało pomóc - ktoś powinien za to wszystko odpowiadać! Ale czego ja się spodziewam ...

Proponuję, by każdy poświecił najpierw swój czas przed finałem (załatwił wszystkie papiery, gadżety na kwestę, mleko i słodkie bułki dla kwestujących, itd.), następnie spędził całą niedzielę w sztabie, potem jeszcze tydzień na rozliczaniu pieniędzy, kwitów itp... i dopiero wtedy jeżeli będzie miał jakieś uwagi do zapraszam do dyskusji. Pełen szacunek dla wszystkich, którzy angażują się w jakikolwiek sposób w tę akcję. A krytykują z reguły ci, co najmniej robią...

ócicie się o drobiazgi... Tak - to są drobiazgi. Najwazniejsze, że grajewska społeczność miała okazję pomóc, Kłw ogóle wziąć udział w tak wspaniałej akcji, ponieważ w takim Rajgrodzie na przykład nigdy - od początku istnienia WOŚP ta orkiestra w ogóle nie gra. Niby jest Dom KUltury , są dwie szkoły, jest młodzież grająca i spiewająca, jest orkiestra dęta.... Ale proboszcz miejscowy zakazuje! A mi jest wstyd, strasznie wstyd. Brałam przynajmniej udział w aukcjach internetowych...

wolontariusze byli, bylam jedna z nich, niech wszyscy uwierza ze staralismy sie zebrac pieniadze od wszystkich, od ktorych sie dalo, neistety w naszym Grajewie ludziom sie nic nie chce i na wolotnatriuszy zglaszaja sie same dzieci, wiadomo ze one nie zbiora pieniedyz tak duzo i od wszystkich i nei wszedzie, skoro tak narzekacie, sami moglibyscie sie zglosic i polatac 7 godz po miescie na mrozie i zbierac. zoorganizowanie tez jest trudne. najlepiej tylko gadac i zawsze gadaja i narzekaja tylko ci co nic nie robia. usadza swoje szanowne 4 litery przed komputerem i narzekaja.

ja osobiscie bylam osobą ktora kwestuje i jestem z tego bardzo zadowolona :) za rok bede rowniez zbierala .. zachecam innych aby rowniez pomogli :)

do J.P.
Gdzie byli rodzice pytam, no gdzie byli wtedy rodzice??

Rodzic był aby zarejstrować córkę!Rodzic też stawił się razem z dzieckiem na kwestę!Więc nie pytaj gdzie byli rodzice....byli tam,w przeciwieństwie do Twego leniwego tyłka zza komputera !Przeczytaj,a potem pytaj!Widziałam ,bo sama uczestniczyłam w kweście!

OLA oco CI chodzi??? Nie bardzo rozumiem... Naucz się pisać i wyrażać swoje myśli!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.