Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 14081 wyświetleń

Wójt na ławie oskarżonych

Prostki (pow. Ełk). Po raz trzeci Mirosław O., wójt gminy zasiądzie na ławie oskarżonych.

Prokuratura krajowa z Białegostoku ponownie postawiła mu zarzut przyjęcia korzyści materialnych od Józefa R., grajewskiego przedsiębiorcy. Prokuratura oskarża obu o korupcję związaną z budową gimnazjum w Prostkach.


Trzeci raz na ławie oskarżonych zasiądą: Mirosław O. – wójt gminy Prostki w woj. Warmińsko-mazurskim i Józef R. przedsiębiorca z Grajewa w podlaskim. W poniedziałek 14 listopada (dzisiaj),  o godz. 8.30 przed Sądem Rejonowym w Ełku odbędzie się przesłuchanie oskarżonych.
- Dlaczego sprawę znów będzie rozpatrywał ełcki sąd, który już dwa razy ich uniewinnił - pytają mieszkańcy gminy prosząc o anonimowość. – Wygląda na to, że sędziowie kpią z prokuratorów i ludzi, albo zarzuty nie są poparte dowodami.  W połowie ubiegłego roku wójt został oskarżony przez białostocką prokuraturę o przyjęcie korzyści majątkowych. Sprawa dotyczy budowy prostkowskiego gimnazjum, którą to inwestycję realizował Józef R., grajewski przedsiębiorca. W tym też czasie firma polecona przez Józefa R. wyremontowała spalony wiejski dom wójta. Zarzuty dania lub obietnicy korzyści majątkowych postawił również grajewianinowi. Już dwie sprawy z oskarżenia prokuratury krajowej toczyły się przed Sądem Rejonowym w Ełku. Sędziowie nie znaleźli związku między budową gimnazjum a remontem spalonego domu wójta. Dwukrotnie uniewinnili obu oskarżonych. To kpiny z nas i wymiaru sprawiedliwości – denerwowali się wzburzeni mieszkańcy po ogłoszeniu wyroku.
Prostkowski wójt odmówił skomentowania apelacji.
- Nadal nie zgadzamy się z orzeczeniem ełckiego sądu  - wyjaśnia Mirosław Zajkowski, prokurator i rzecznik prasowy białostockiego oddziału Prokuratury Krajowej. – Dlatego prokuratura zaskarżyła wyrok Sądu Rejonowego w Ełku.

Janek Kalinowski

Komentarze (6)

Teraz go skażą

Nio i tak łatwo wójt sie nie poddaje! ponoć ma jeszcze w Prostkach do zrealizowania mnóstwo planów na dorzynkach coś tam fama spośród ludzi poszła że chodniki itd!!! Tylko zastanawaim sie kto bedzie głosował w najbliższych wyborach na Tego Pana Wójta obecnego skoro ludzie widzą co dzieje sie dzieje;) ehhe Pozdrawaim mieszkańców Prostek

każdy na niego narzeka a jak przychodzą wybory to na niego głosują! paranoja.... . czas najwyzszy zmienic tą nieszczesna kostke w prostkach a nie ciagle sie sugerowac ze to zabytek, jak ktos nie mieszka tuz przy samej drodze to nie ma pojecia jak to jest. tyle!

Niby mieszkanka ma rację, że każdy narzeka a potem na niego głosuje ale powiedzcie mi na kogo innego można by głosować jak nigdy nie ma konkretnego kandydata.

ale możnaby ludzi nauczyć, że lepiej się sobie przysłużą wybierając co dwie kadencje innego

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.