środa, 29 czerwca 2022

Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 2222 wyświetleń

Wojewodzin. Konkurs historyczny rozstrzygnięty

W dniu 17.05.2022 r. w Zespole Szkół im. Księdza Jana Krzysztofa Kluka w Wojewodzinie odbył się powiatowy konkurs historyczny „Wokół Polskich Symboli Narodowych”.

 

Tematyka konkursu obejmowała m.in. wiedzę dotyczącą życia i działalności twórcy polskiego hymnu Józefa Wybickiego, znajomość polskich symboli narodowych oraz wydarzeń historycznych związanych z ich powstaniem i funkcjonowaniem.

 

Druga już edycja konkursu spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Test wiedzy zawierający 36 pytań zamkniętych pisali uczniowie ze szkół :

 

ZS w Wojewodzinie - 10 os.

ZS Nr 2 w Grajewie - 8 os.

ZS w Niećkowie - 4 os.

ZS w Szczuczynie - 1 os.

Łącznie 23 osoby wyłonione w eliminacjach szkolnych.

 

 

Laureatami konkursu zostali :

I miejsce - Julia Jarosz (ZS w Wojewodzinie)

II miejsce - Piotr Staniszewski (ZS w Szczuczynie)

III miejsce - Krzysztof Zaniewski (ZS Nr 2 w Grajewie)

 

Przyznano również trzy wyróżnienia, które otrzymali :

1. Wiktoria Konopka (ZS Nr 2 w Grajewie)

2. Olga Szmigiel (ZS w Wojewodzinie)

3. Adrian Konopka (ZS w Niećkowie)

 

 

Oprócz satysfakcji z posiadanej wiedzy, atrakcją konkursu były nagrody ufundowane przez Honorowych Patronów: Starostę Grajewskiego p. Waldemara Remfelda, Posła na Sejm RP  p. Kazimierza Gwiazdowskiego, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Grajewie p. Monikę Kostrzewską (współorganizator) oraz Patrona Merytorycznego p. Pawła Murawskiego reprezentującego IPN w Białystoku.

 

Uczniom za zainteresowanie ważną tematyką dziejów ojczystych i wiedzę obywatelską, ich opiekunom, współorganizatorowi MBP w Grajewie, patronom: p. Julii Kurkowskiej - Ksepko Dyrektor ZS w Wojewodzinie oraz p. Agacie Rozwadowskiej i p. Anecie Romanowskiej z MBP w Grajewie oraz p. Katarzynie Mrozowskiej bibliotekarce ZS w Wojewodzinie - serdecznie dziękuję.

 

 

Organizator konkursu - Aniela Sypytkowska

środa, 29 czerwca 2022

Kondolencje

Komentarze (12)

Przekłamanie Pani Organizatorki?
wpisując do wyszukiwarki hasło: patronat honorowy Starosty Grajewskiego uzyskamy jasną odpowiedź w postaci uchwały informującej o możliwości uzyskania takiego patronatu i jego ragulamin, ale wpisując do wyszukiwarki hasło: patronat honorowy Posła Kazimierza Gwiazdowskiego nie uzyskamy żadnej informacji. To jak to jest z tymi patronatami? Chęć dodania sobie splendoru tutaj zadziałała?

ZS Wojewodzin, widoczna jest u Was zmiana zarządzania. /

Wielki szacun dla organizatorki za przygotowanie konkursu Nieważne kto był patronem czy też sponsorem, ważne jest to że był konkurs zorganizowany.
/

Dziękuję osobie piszącej pierwszy komentarz za zainteresowanie ważnymi wydarzeniami jakie mają miejsce w Zespole Szkół w Wojewodzinie . Zapewniam , że konkurs organizowałam dla młodzieży a nie dla własnego splendoru . Jeśli chodzi o patronat pana posła Kazimierza Gwiazdowskiego to uważam , że osoba pisząca nie ma dokładnej wiedzy na ten temat . Polecam kontakt z biurem poselskim pana posła . A przy okazji jeszcze raz dziękuję panu posłowi za to , że mając tyle ważnych spraw znalazł czas dla młodzieży i był obecny osobiście na konkursie , rozmawiał z młodzieżą i wręczał nagrody .

To prawda widoczna jest zmiana zarządzania. Tylko czy to wyjdzie na dobre ?

Racja Szacun, nieważne kwestie organizacyjne, ważne że ktoś mógł się pokazać i nie mówię tu o zwyciężczyni, czy zwycięzcach, bo wprawdzie wymieniono, ale już ich nie pokazano.

Do obserwatora, zdjęcie przed tekstem pokazuje nie tylko sponsorów ale i tych którzy wygrali. Dla wszystkich komentujących życzę mniej złośliwości w życiu a więcej życzliwości.

Panie ( Pani ) Obserwator czyżby problemy ze wzrokiem ? Zwycięzcy są pokazani na zdjęciu . Nie ma tam natomiast organizatorki więc chyba nie zależy jej na popularności . A w ogóle cała dyskusja jest nie na poziomie i śmieszna .

Obiektywny, jasne jest, że nie o Organizatorkę chodzi, tylko o lansujacego się posła. Nie wszystkim podoba sie polityka w szkole. Pani Anielo, spokojnie, poseł ma baaaaardzo dużo wolnego czasu, pomiędzy takimi iventami. Ten się nie przepracowuje, bo trzeba byłoby mieć najpierw coś do zaoferowania, a tu ani polotu, ani kompetencji, ani umiejętności.

Super konkurs. Super nagrody. Przyjadę za rok.

Oko.... i szkiełko! No piękna puenta - w punkt! Sam lepiej bym tego nie ujął!

Ciekawy i wartościowy konkurs. Nagrody zachęcają do brania udziału. Organizatorom należy się szacunek. Proszę się nie przejmować złośliwymi komentarzami, zazdrośnicy. Pozdrawiam Panią Anielę

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.