Kultura i rozrywka

  • 23 komentarzy
  • 2476 wyświetleń

Wojewodzin. Dofinansowanie na rozwój czytelnictwa

Z inicjatywy Dyrektora szkoły Julii Ksepko-Kurkowskiej i na wniosek napisany przez nauczyciela – bibliotekarza – p. Katarzynę Mrozowską, Technikum w Wojewodzinie pozyskało kwotę 15 000 zł  z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Pozyskane środki zostaną rozdysponowane na zakup nowości wydawniczych,  zakup wyposażenia do biblioteki szkolnej oraz na  realizację działań promujących czytelnictwo (w tym zakup nagród dla uczniów biorących udział w akcjach promujących czytelnictwo). 

 

Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

 

Priorytet 3 skierowany jest do placówek wychowania przedszkolnego, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, szkół działających w ramach Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą oraz bibliotek pedagogicznych. - informuje Katarzyna Mrozowska

 

Komentarze (23)

Brawo pani dyrektor.

Lepiej byłoby poszukać dofinansowania na sprzęt sportowy który przyda się młodym osobom bądź jakieś inne aktywności między innymi fizyczne by rozwijać swoje pasje niż na czytelnię z której młodzież wypożycza książki z lekturami które w 99% nie przydadzą się im w życiu.

Ludzie to każda szkoła dostaje z przydziału co 2 lata

na lata 2021-2025 ? nabór na rok 2023. Do 31 października dyrektorzy szkół, przedszkoli i bibliotek pedagogicznych mogą składać wnioski do organów prowadzących o dofinansowanie w ramach NPRCz 2.0.

Do Rodzic 2 głupszego komentarza dawno nie czytałem. Sprawność fizyczna jedno, a rozwój umysłowy to drugie. Książka uczy, bawi, wychowuje. Na 99 procent kopanie piłki do durnej bramki nie komu się nie przyda.

Z tego co wiem, to dyrektor musi dobrze napisać wniosek, aby uzyskać środki. Może Jago podpowiedz, w jakiej krainie można otrzymać środki z przydziału???

Do rodzica 3, popatrz na lewego

Widzę, że jakaś chora dyskusja sie tu wywiązała... Jedni chcą podkreślić wielki wysiłek Pani Dyrektor i Bibliotekarza, a drudzy - że tu nie ma sie czym chwalić. I ci drudzy raczej mają rację: 1) "dobrze napisać wniosek? " - wniosek to gotowe rubryki, w które należy wpisać odpowiednie dane o szkole i zadaniach, które szkoła zobowiązuje sie wykonać, jeśli dostanie dofinanasowanie - prościzna!, 2) "każda szkoła dostaje z przydziału co 2 lata"- jest to program, w którym każda szkoła, która złoży wniosek, dostanie dofinansowanie na 100% - więc nie ma tu jakiegoś oszałamiającego sukcesu, o którym trzeba trąbić na cały powiat. Dostaliście? To kupujcie te książki i myślcie, jak zachęcić uczniów do czytania, bo tu jest problem!

Do Jaga2 - w punkt ! Nic dodać nic ująć.

Jaga2 Każdy jeden wniosek to rubryki. Te rubryki trzeba wypełnić w odpowiedni sposób. Chyba to nie takie proste skoro tylko część wniosków przechodzi pozytywnie "rekrutację". Nie taka prościna. "Gotowe rubryki" wymagają sporo wysiłku i umiejętności. Zadania które musi wykonać szkoła to mnóstwo działań z których należy się rozliczyć. Dochodzi do tego mnóstwo dokumentacji. Tylko osoby nie mające o tym zielonego pojęcia myślą tak jak ty.

Pisanie każdego wniosku polega na wypełnianiu gotowych rubryczek, jednak "wpisywanie w rubryczki" wymaga wielkich nakładów pracy, wiedzy i doświadczenia. To nie prawda, że każda szkoła co 2 lata z urzędu otrzymuje środki. Aby otrzymać środki finansowe należy wykazać się zaplanowaniem mnóstwa działań wynikających z projektu a potem te działania wykonać i rozliczyć. Uzyskanie i realizacja środków to rok wytężonych czynności i działań i tylko ten twierdzi, że to łatwizna kto nigdy tego nie robił. Serdecznie gratuluję Dyrektorowi i nauczycielowi - bibliotekarzowi.

Prawda broni się sama: każdy może wejść w podany link i zobaczyć jak wygląda wzór wniosku:
https://biblioteka.pl/artykul/Pobierz-nowy-wzor-wniosku-do-Priorytetu-3-NPRC-na-2023-rok/11905
Obiektywny - nie ośmieszaj się!

Jako emerytowany pracownik biblioteki potwierdzam słowa Obserwatora. Napisanie wniosku, zaplanowanie i realizacja działań promujących czytelnictwo, to zespół skoordynowanych i wymagających działań. Jaga1 przyjęła postawę atakującego - nie ważne w jaki sposób - byle hejtować. Wstyd.

"Emerytowany pracowniku biblioteki"! Skoro jesteś emerytowany, to daj sobie spokój! Nie widzisz, że tu sprawa idzie o coś innego?

Czytając te "utarczki słowne" przychodzi mi tylko jedna myśl. Jaga1 i Jaga2 powinny dodać sobie przedrostek Baba.

Jaga 1 - więc ze mna coś jesy nie tak. Bo wypełniłam wniosek a pieniążków nie dostałam. Jak to takie proste to tu nie wyszło ????poza tym liczy sie inicjatywa i chęci. Uważam że jest czym sie chwalic i szkoda że tyle ludzi ma problem z docenieniem działań drugiej osoby. To jest poprostu przykre...

To co tusię dzieje w komentarzach, fajnie podsumowała osoba w komentarzu nr 8 pod konkursem o gotowaniu. Nic dodać nic ująć.

Patrząc, że obie dyskusje pod artykułami dot. Szkoły rozgorzały na dobre w miejscu pozwolę sobie zadać pytanie. Czy w informacjach krążących ,,na mieście" dot. zamknięcia wspomnianej szkoły jest choć kszta prawdy? Czy to tylko plotki? Czy wladze szkoły zajęły stanowisko w tej sprawie ?

Oto cytat z marcowej Gazety Grajewskiej:
Pytania o postępy działań w tym
zakresie przesłaliśmy już Staroście Powiatu Grajewskiego.
Wśród nich są między innymi te dotyczące szkoły oraz
internatu w Wojewodzinie. Czy będzie z nich korzystało
wojsko, a jeśli tak, to jaka przyszłość czeka tę placówkę
edukacyjną, ponieważ martwią się o to między innymi
mieszkańcy Grajewa."
To może, jak Starosta odpowie Panu Burmistrzowi, czegoś konkretnego się dowiemy....

Szkoła nadal będzie funkcjonowała.

Może Dyrektor szkoły powinien zająć oficjalne stanowisko ?

Kto przed wyborami powie, że zlikwiduje szkołę? Myślicie, że naiwni jesteśmy? Promocje szkoły już zrobiliście przepychanka zamkną/nie zamkną? T/

Ciekawe co bedzie z naborem do wojewodzina. Jak mówią o zamknięciu to może byc kiepsko. Czyżby likwidacja czy tylko wygaszanie czyli powolne umieranie szkoły.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.