Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 10200 wyświetleń

Wojewodzin oddaje krew

9 marca 2005r. w Zespole Szkół w Wojewodzinie honorowo oddawali krew uczniowie, pedagodzy i dyrekcja tejże szkoły. Akcję zorganizował ZR PCK Grajewo wspólnie z ZS.

- Taka akcja w ZS w Wojewodzinie jest przeprowadzana już od 20 lat. Przez ten czas zostało oddanych ponad 300l krwi. Przy szkole działa koło PCK, które propaguje idee i wszelkie inicjatywy czerwonokrzyskie. Jego wieloletnim opiekunem jest Anna Wyszkowska – nauczyciel chemii ZS w Wojewodzinie – mówi dyr. ZS w Wojewodzinie Karol Choynowski.

Chętnych do oddania krwi było bardzo wielu. Ograniczenie wiekowe (tylko osoby pełnoletnie) i badania lekarskie pozwoliły 34 osobom wziąć udział w honorowym oddawaniu krwi.

- Przyłączył się do nas dzisiaj wiceprezes ZR PCK Grajewo Honorowy Dawca Krwi PCK ks. T. Wilga. Akcję w Wojewodzinie należy zaliczyć do udanych, planujemy kolejne – powiedziała K. Jastrzębska PCK Grajewo.

W Grajewie można oddać krew jeden raz w tygodniu w poniedziałki - punkt przy Szpitalu Ogólnym w Grajewie w godz. 8.00-12.00. Badania robione są na miejscu przed oddaniem krwi, trwa to dość szybko, jedyny warunek to bycie pełnoletnim.

e-Grajewo.pl

Komentarze (8)

Chetnych do oddania krwi bylo jeszcze wiecej, ale przeszkoda byl brak dowodow osobistych, troche dziwna bariera, szkola mogla o to zadbac....

Bardzo dobra akcja. Ja również oddawałem krew i też w tej szkole. Pozdrowiania dla kadry ale bez Pana O.

spoko ale mogli tez fotki z apelu pokazac, bo fajno bylo

Tak trzeba wychowywać młodych ludzi. Dobry przykład p.Dyrektorze. Gratuluję pomysłu. Tak trzymać.

Młodzież z ZS w Wojewodzinie i kadra dydaktyczna są super !!! Potrafią się zorganizować. Dla Was słowa uznania i gromkie brawa. Jesteście wizytówką naszego regionu i inni powinni brać z Was przykład. Pozdrowienia!!!

Czy dyr też oddał krew ? Czy ktos widział ?

Do Ciekawskiego. Owszem tak.

POZDROWIENIA DLA PROFESORKA KAROLA OD DAWNEGO UCZNIA


ROBERT MOSCICKI

MOJ @ ROB1981@GMAIL.COM

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.