Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 17332 wyświetleń

Włamanie na Południu!

W Grajewie na os. Południe dokonano włamania. 

30 sierpnia br. w jednym z mieszkań bloku nr 29 złodziej lub złodzieje, pod nieobecność właścicieli, dostali się do wnętrza prawdopodobnie przy użyciu wiertarki.
Łupem złodziei padł sprzęt komputerowy oraz biżuteria.


Trwa poszukiwanie sprawców

 

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem?

Drzwi i zamki

Drzwi frontowe to droga dla złodzieja do naszego mieszkania. Dobre atestowane drzwi antywłamaniowe budzą pewien respekt i złodziej zastanowi się dwa razy, czy opłaca mu się je forsować. Są zwykle testowane na różnego rodzaju ingerencje, np. forsowanie siłowe, przewiercanie, polewanie kwasem.

•  Ceny drzwi antywłamaniowych zaczynają się od 1 tys. zł, ale można kupić nawet takie za 8 tys. zł zrobione ze specjalnych metali i wypełnione żelbetem.

•  Zamki do drzwi dzielimy na wpuszczane - montowane w drzwiach i nawierzchniowe - mocowane na drzwiach. Te pierwsze są bezpieczniejsze. Ich ceny wahają się od 30 do nawet 1 tys. zł. Zwykłe zamki mają metalowy bloczek, który wchodzi w futrynę i blokuje drzwi. Bardziej skomplikowane zamki mają rygiel hakowy, a jeszcze bardziej rozbudowane mają wiele rygli wpuszczanych w różne miejsca framugi. To uniemożliwia wyważenie drzwi.

•  Może się zdarzyć, że włamywacz po dostaniu się do naszego mieszkania przez okno będzie chciał wynieść łupy drzwiami wejściowymi. Na wypadek takiego zdarzenia warto mieć w drzwiach zamki, których po zamknięciu na klucz od zewnątrz, nie można otworzyć od środka.

•  Warto też pamiętać, że dobre atestowane drzwi i zamki antywłamaniowe dają nam zniżki przy ubezpieczaniu mieszkania.

Komentarze (7)

30.08 usiadłam 2 razy na komputery i już 2gi raz czytam o włamaniu do mieszkania pierwsze było w szczuczynie a drugie w grajewie

mam pytanie czy te włamanie było w lokalu numer 14 prosze o szybko odpowiedz

Pieprzone darmozjady. Człowiek pracuje na coś całe życie a tu Ci przyjdzie taki jeden z drugim i ukradnie.

lol, db ,że ja tam nie mieszkam -,-
te Grajewo takie małe a tyle się dzieje nie ma co ;x dzwi zamknąc nie umieją wrr.

[*] szkoda chłopaka

PRZY UŻYCIU WIARTARKI... jaki to odgłos roschodzi sie,, a gdzie sąsiedzi??? swoi wzieli...

na centrum w tez w bialy dzien bylo wlamanie do mieszkania w bloku troche wczesniej,a sasiedzi tez ludzie wiec pracuja w dzien

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.