czwartek, 30 maja 2024

Wiadomości

  • 17 komentarzy
  • 7829 wyświetleń

Włamania do mieszkań na terenie Grajewa

Grajewscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Grajewa. Jednej z nich jest podejrzany o dokonanie kradzieży z włamaniem do dwóch mieszkań na terenie Grajewa. Natomiast drugi ukrywał skradzione przedmioty. Łupem złodzieja padły: biżuteria, sprzęt muzyczny, perfumy, alkohol o wartości ponad 9 tysięcy złotych. Obaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty. 29-latek kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a jego 24-letni kolega- paserstwa, za które kodeks karny przewiduje karę 5 lat pozbawienia wolności.
 

 


Na początku kwietnia tego roku doszło do dwóch kradzieży z włamaniem na terenie Grajewa. W obu przypadkach sposób działania złodzieja był taki sam. Włamywacz wykorzystując pozostawione uchylone okno wchodził do mieszkania, a potem kradł znalezione tam wartościowe przedmioty. Jego łupem padły: biżuteria, sprzęt muzyczny, perfumy i alkohol o łącznej wartości ponad 9 tys. złotych. Intensywna praca kryminalnych pozwoliła na ustalenie osoby podejrzanej. Już po trzech dniach złodziej wpadł w ręce mundurowych. 29-latek został zatrzymany na terenie województwa pomorskiego, a wraz z nim także 24-letni paser. Kryminalni odzyskali także prawie wszystkie skradzione rzeczy. Mężczyźni spędzili noc w policyjnym areszcie. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. 29-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a 24-letni kolega- paserstwa, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

Apelujemy o właściwe zabezpieczenie mieszkań aby zminimalizować ryzyko włamania.

 

KWP w Białymstoku

środa, 29 maja 2024

Latarnik wyborczy 2024

Komentarze (17)

Darmozjady do pracy a nie złodziejstwo

Brawo Panowie Policjani
Do mojego domu włamanie było 9 lat temu i do dziś nic nie znaleziono

Uciąć lewą rękę a za drugim razem i prawą. Po co sie rozdrabniać i utrzymywać.

Podajcie personalia tych osobników

Napewno bez stresowe wychowanie

Ktoś musiał donieść bo tych, co włamali się do nas kilka lat temu, nie udało się złapać

Brawo za skuteczność policji

I tu by najlepiej się sprawdził kodeks hamurabiego , a tak jeszcze z naszych podatków taka mende trzeba utrzymywać

Jakiś czas temu też mi wyczyszczono chatę ,miesiąc czasu i przyszedł kwitek o umorzeniu ?więc w tej sprawie albo szczęście albo idioci

Łapać i karać, tak trzymać

U nas to przyszlo że zatrzymali a po chwili że pomyłka ...znajomi czy się dzielą

A może to ci sami co piwnice okradają

Na posadzki ich do grabi

Do KWP Białystok. Jeżeli w obu przypadkach "sprawca wszedł przez uchylone okno" to nie jest to "kradzież z włamaniem" a kradzież. A może nie zauważyłem zmiany przepisów kk.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.