poniedziałek, 29 listopada 2021

Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 3876 wyświetleń

Wkrótce mają zapaść decyzje związane z nowymi obostrzeniami

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Czekają nas zmiany w obostrzeniach. Dotyczą one noszenia maseczek, unijnych certyfikatów covidowych, a także konieczności odbycia kwarantanny.

Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, zapowiedział, że ministerstwo będzie podchodzić do obostrzeń lokalnie, punktowo, powiatami.

Dziś  jedną z najsłabiej "zaszczepionych" gmin w województwie podlaskim jest gmina Grajewo (tylko 25,4% mieszkańców gminy, liczba w pełni zaszczepionych to około 1450 osób).

 

Najlepsze gminy pod względem szczepień to: Podkowa Leśna w woj. mazowieckim z 69,4 proc. mieszkańców zaszczepionych pełną dawką, Wronki w woj. wielkopolskim - 68,8 proc., Ustronie Morskie w woj. zachodniopomorskim - 68 proc

poniedziałek, 29 listopada 2021

Uwaga kierowcy - ślisko na drogach w regionie!

Komentarze (9)

Proszę napisać konkretną ustawę popartą Aktami Prawnymi i Konstytucja .Ale żeby to zrobić to trzeba zmienić Prawo i Konstytucję , ale to żaden problem . Jedna noc i mamy nową .Modlę się żeby Ci co odpowiadają za to wszystko skończyli w Oświęcimiu albo na Sybir !!!

Marek, żaden katolik, chrześcijanin, ani po prostu dobry człowiek nigdy nie będzie życzył źle drugiemu, a już na pewno nie będzie modlił się żeby ktoś skończył w Oświęcimiu albo na Sybirze. Tak więc następnym razem zastanów się zanim cokolwiek napiszesz lub pomyślisz, bo nie świadczy to zbyt dobrze o Tobie.

Panie Karska A pan się zaszczepił? NIE sądzę!!! NIE sądzę że zgodził się aby zostać królikiem doświadczalnym . Przecież to jest preparat merytoryczny na etapie doświadczalnym i nikt nie gwarantuje że nie umrzesz po przyjęciu tego specyfiku. Panie Karska może pan spać spokojnie?

Żądam usunięcia komentarza z treścią wysyłania do Oświęcimia i na Sybir. Niedopuszczalne, żeby takie teksty wprowadzać na forum.

Jedna z najsłabiej "wyszczepionych" gmin, a jednak trupy nie walają się po chodnikach...

Ewa, to już nie jest preparat na etapie doświadczalnym - przeszedł testy zarówno przed wprowadzeniem, jak i po. Jeżeli boisz się szczepionek nowej generacji, to skorzystaj ze szczepionki wektorowej - Astra Zeneca, J&J. Warto wykorzystać tę broń by jeśli nie ustrzec się to przynajmniej osłabić działanie wirusa. Nigdy nie wiemy jak nasz organizm na niego zareaguje - może to być tylko utrata smaku lub niestety walka pod respiratorem, zwłóknienie płuc i niedowład kończyn.

Ewa, a co to jest preparat merytoryczny? Trochę się znam na medycynie, ale tego nie slyszalam. No i jeszcze jedno: minister nazywa się Kraska.

Marek: przyjdzie taki czas że winni zostaną rozliczeni.

Czy normalny człowiek chciałby kogokolwiek wysłać do wspomnianych obozów?

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.