wtorek, 28 maja 2024

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 11178 wyświetleń

Wizyta studyjna

17 kwietnia 2013 r. burmistrz miasta Grajewo wraz dyrektorem i instruktorami MDK odbył wizytę studyjną w mieście partnerskim - Gusiev. Wizyta studyjna dotyczyła ustalenia kierunków współpracy w zakresie kultury.
 
 
 
 
 
 Gusiew (ros. Гусев, pol. Głąbin lub Gąbin, niem. Gumbinnen, lit. Gumbinė) – miasto w obwodzie kaliningradzkim w Rosji (28,1 tys. mieszkańców w 2005).
Miejscowość położona u zbiegu rzek Pissy i Rominty około 20 kilometrów na wschód od Czerniachowska, na trasie E28 i linii kolejowej Kaliningrad – Moskwa, ze stacją Gusiew.
 Po II wojnie światowej miasto przypadło ZSRR. W roku 1946 jego nazwę zmieniono na Gusiew, na pamiątkę Bohatera Związku Radzieckiego, Siergieja Iwanowicza Gusiewa, zastępcy dowódcy batalionu ds. politycznych, który poległ 18 stycznia 1945 podczas walk o miasto (utonął wraz z czołgiem w rzece). Obecnie Gusiew jest siedzibą powiatu, ośrodkiem przemysłu elektrotechnicznego.
 
 
 Miasta partnerskie
 
 
 
 
Fot. MDK Grajewo

poniedziałek, 27 maja 2024

Komunikat UM w Grajewie

Komentarze (3)

Super wizyta oby tak dalej

Rosjanie nigdy nie będą nas traktowali po partnersku... I ten Putin na ścianie jak Stalin...

Putin na ścianie bo państwo świeckie, u nas do wyboru godło, krzyż, papież.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.