niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 12735 wyświetleń

Świńska grypa w Mońkach?

Małżeństwo z Moniek, które wróciło ze Stanów Zjednoczonych zostało skierowane na badania do białostockiej Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatolgii Uniwersytetu Medycznego (foto).

61-latek i jego żona nie mają typowych objawów grypy, jednak miejsce, z którego powrócili i informacja o stanie podgorączkowym i kaszlu po przyjeździe były powodem podjęcia decyzji o pobraniu próbek w kierunku grypy wywołanej śmiercionośnym wirusem A-H1N1

Próbki są badane w  Warszawie, wyniki poznamy w ciągu kilku dni. Dotychczas, jak informuje Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, w Polsce przebadano kilkadziesiąt próbek, dały one wynik negatywny.

Jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Białymstoku - w badanych próbkach, pobranych od dwojga pacjentów z Moniek, którzy z podejrzeniem zachorowania na grypę A/H1N1 trafili na obserwację do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białymstoku, nie stwierdzono obecności materiału genetycznego wirusa grypy typu A. Badanie wykonano w Krajowym Ośrodku ds. Grypy Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie.
e-Grajewo.pl

 

niedziela, 26 czerwca 2022

Piknik w Radziłowie (26.06)

Komentarze (7)

Ta grypa to jest jakaś wymyślona...podobno już ustępuje he taka jest straszna. Z tymi Stanami to może być racja...

Może byście napisali , że wynik był negatywny chałapy.

r - juz patrzę na niektórych to fwirusa nie trzeba, od lat na te chorobę cierpią

napisali ze negatywny czytaj dokładnie r

smiercionosny wirus? po co takie wyolbrzymianie i straszenie ludzi!!! glupoty piszecie. wirus jak kazdy inny, dlatego ze nowy to smiercionosny?

Pilot do pasażerów z Moniek już wszyscy TAK odpowiadają ludzie to możemy leciec do Stanów


swinska grypa zabija miesiecznie okolo 10 osob a zwykla grypa 10 tys osob wiec nie straszcie ludzi... media wyolbrzymily to a wy bezmyslnie podajecie dalej ...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.