sobota, 29 stycznia 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 10503 wyświetleń

Wigilia Świętego Jana

 W Wigilię Świętego Jana szczuczyński park przy Muzeum tętnił życiem. Na scenie wystąpiła orkiestra dęta OSP, zespoły amatorskie z miejscowego Domu Kultury oraz zaproszeni goście.

Dziecięcy zespół „Mali Szczuczyniacy” (obchodzący 5-lecie swego istnienia) zaprezentował piosenki ludowe i popularne. Zespół prowadzi Andrzej Szabelski. Po raz 104 wystąpił przed publicznością działający od 15 lat zespół teatralno-śpiewaczy „Szczuczyniacy” pod kierunkiem Barbary Paszkowskiej.

Młodzieżowy zespół wokalno-instrumentalny kierowany przez Marię Ostrowską przedstawił koncert piosenek współczesnych wykonawców.  Punktem kulminacyjnym programu był występ połączonych zespołów z Grabowa: „Grabowianie” prowadzonego przez Jerzego Rzepińskiego i „Palinocka” pod kierunkiem Pawła Podeszwika, które  przedstawiły widowisko związane z obchodami nocy świętojańskiej.  O zmroku Burmistrz Miasta Waldemar Szczesny zapalił sobótkowe ognisko. Ogromne ognisko ufundowane przez Antoniego Łubowicza i Andrzeja Makuszewskiego  płonęło aż do świtu.

Przed publicznością wystapiły 3 profesjonalne zespoły: „The Postman” z Polkowic, „Ladies” z Ustronia i „Avanti” z Białegostoku. Zabawa trwała do rana.

Występy zespołów „The Postman” i  „Ladies” sfinansowane zostały z Funduszu Pozakcesyjnego Programu Wspierania Obszarów Wiejskich, którego celem  jest podniesienie poziomu integracji społecznej w gminach na terenach wiejskich i miejsko–wiejskich, aktywizacja lokalnych społeczności i przygotowanie ich do korzystania z innych programów.
Program skierowany jest do trzech podstawowych grup: osób starszych, rodzin, dzieci i młodzieży.

Galeria zdjęć

Imprezę prowadził Janusz Marcinkiewicz.

piątek, 28 stycznia 2022

Echa sesji Rady Miasta

piątek, 28 stycznia 2022

Rekrutacja do przedszkoli

Komentarze (1)

Trzeba przyznać, że to był najbardziej udany festyn :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.