wtorek, 28 maja 2024

Kultura i rozrywka

  • 4 komentarzy
  • 12063 wyświetleń

Wigilia św.Jana w Szczuczynie

W Szczuczynie w wigilię św. Jana odbył się jubileuszowy XXX Konkurs Piosenki, w którym udział wzięli reprezentanci szkół i placówek kulturalnych z Sokół, Łomży, Bzur i Szczuczyna.

Występy oceniało jury w składzie: Marianna Ostrowska, Katarzyna Milewska, Grzegorz Szmyglewski, Józef Moskal.

W kategorii solistów 9-12 lat przyznano dwa I równorzędne miejsca: Aleksandrze Sulimowicz z MDK Szczuczyn i Agacie Szulkowskiej z SP w Bzurach.
II miejsce zajęła Karolina Drobińska z MDK Szczuczyn zaś III miejsca: Elzbieta Nagel, Małgorzata Piotrowicz i Agnieszka Tkaczyk - wszystkie z MDK Szczuczyn. Jury wyróżniło też  Marlenę Świątek i Natalię Jórską z MDK Szczuczyn.
W kategorii solistów 13-16 lat dwa równorzędne I miejsca przyznano Magdalenie Śliwowskiej z GOK w Sokołach i Monice Czaplickiej z MDK Szczuczyn.
II miejsce zajęła ubiegłoroczna zwyciężczyni konkursu Ewelina Olszewska z Gimnazjum Katolickiego w Łomży. Trzecie miejca zajęli Przemysław Jagusz z MDK Szczuczyn i Monika Cudakiewicz z gimnazjum w Szczuczynie.
Wyróżnienia otrzymały: Beata Chodnicka z gimnazjum w Szczuczynie i Marta Kaczmarczyk z MDK w Szczuczynie. W kategorii duetów 13-16 lat komisja wyłoniła duet Karolina Młynarska - Przemyslaw Idzikowski z GOK w Sokołach.
Konkurs prowadził Andrzej Szabelski.

Deszczowa pogoda nie zepsuła imprezy. Na scenie wystąpiły zespoły z MDK w Szczuczynie: ludowy "Szczuczyniacy" pod kierunkiem Barbary Paszkowskiej i młodzieżowy wokalno-instrumentalny prowadzony przez Mariannę Ostrowską. Gwiazdą wieczoru byl zespół "MEIK" z Białegostoku.
Punktualnie o godzinie 21 dyrektor MDK - Janusz Marcinkiewicz poprosił o zapalenie ogniska Burmistrza Miasta - Waldemara Szczesnego oraz przedstawiciela Zarządu OSP w Szczuczynie - Krzysztofa Płochockiego.
Festyn skończył sie grubo po północy jako że oprócz zabawy i tańca uczestnicy mogli skorzystać z atrakcji wesołego miasteczka "Luna".

Barbara Paszkowska

Galeria zdjęć

poniedziałek, 27 maja 2024

Spotkanie z Krówką Matyldą

Komentarze (4)

aż do szczuczyna patrze jeżdża a do naas do szkoły 1 nie psztyjdzie niegdy te cholerne e-grajewo

jakoś nikt nie wspomnial o prowadzącym ten konkurs, który powinien nauczyć się naszej polskiej gramatyki . zamiast podziękować w imieniu ojców powiedział,,Tatów" , ,,uczni", ludzie uszy więdną! A ,,Szczuczynianki" niech zgłoszą się na kilka lekcji do tych dzieci które wcześniej śpiewały.

Natalciu Brawo, pięknie śpiewałaś!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bardzo mi się podobało

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.