poniedziałek, 6 grudnia 2021

Kultura i rozrywka

  • 4 komentarzy
  • 10760 wyświetleń

Wigilia św.Jana w Szczuczynie

W Szczuczynie w wigilię św. Jana odbył się jubileuszowy XXX Konkurs Piosenki, w którym udział wzięli reprezentanci szkół i placówek kulturalnych z Sokół, Łomży, Bzur i Szczuczyna.

Występy oceniało jury w składzie: Marianna Ostrowska, Katarzyna Milewska, Grzegorz Szmyglewski, Józef Moskal.

W kategorii solistów 9-12 lat przyznano dwa I równorzędne miejsca: Aleksandrze Sulimowicz z MDK Szczuczyn i Agacie Szulkowskiej z SP w Bzurach.
II miejsce zajęła Karolina Drobińska z MDK Szczuczyn zaś III miejsca: Elzbieta Nagel, Małgorzata Piotrowicz i Agnieszka Tkaczyk - wszystkie z MDK Szczuczyn. Jury wyróżniło też  Marlenę Świątek i Natalię Jórską z MDK Szczuczyn.
W kategorii solistów 13-16 lat dwa równorzędne I miejsca przyznano Magdalenie Śliwowskiej z GOK w Sokołach i Monice Czaplickiej z MDK Szczuczyn.
II miejsce zajęła ubiegłoroczna zwyciężczyni konkursu Ewelina Olszewska z Gimnazjum Katolickiego w Łomży. Trzecie miejca zajęli Przemysław Jagusz z MDK Szczuczyn i Monika Cudakiewicz z gimnazjum w Szczuczynie.
Wyróżnienia otrzymały: Beata Chodnicka z gimnazjum w Szczuczynie i Marta Kaczmarczyk z MDK w Szczuczynie. W kategorii duetów 13-16 lat komisja wyłoniła duet Karolina Młynarska - Przemyslaw Idzikowski z GOK w Sokołach.
Konkurs prowadził Andrzej Szabelski.

Deszczowa pogoda nie zepsuła imprezy. Na scenie wystąpiły zespoły z MDK w Szczuczynie: ludowy "Szczuczyniacy" pod kierunkiem Barbary Paszkowskiej i młodzieżowy wokalno-instrumentalny prowadzony przez Mariannę Ostrowską. Gwiazdą wieczoru byl zespół "MEIK" z Białegostoku.
Punktualnie o godzinie 21 dyrektor MDK - Janusz Marcinkiewicz poprosił o zapalenie ogniska Burmistrza Miasta - Waldemara Szczesnego oraz przedstawiciela Zarządu OSP w Szczuczynie - Krzysztofa Płochockiego.
Festyn skończył sie grubo po północy jako że oprócz zabawy i tańca uczestnicy mogli skorzystać z atrakcji wesołego miasteczka "Luna".

Barbara Paszkowska

Galeria zdjęć

niedziela, 5 grudnia 2021

Wieści z Przedszkola nr 6

niedziela, 5 grudnia 2021

Grajewo stroi się na święta

Komentarze (4)

aż do szczuczyna patrze jeżdża a do naas do szkoły 1 nie psztyjdzie niegdy te cholerne e-grajewo

jakoś nikt nie wspomnial o prowadzącym ten konkurs, który powinien nauczyć się naszej polskiej gramatyki . zamiast podziękować w imieniu ojców powiedział,,Tatów" , ,,uczni", ludzie uszy więdną! A ,,Szczuczynianki" niech zgłoszą się na kilka lekcji do tych dzieci które wcześniej śpiewały.

Natalciu Brawo, pięknie śpiewałaś!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bardzo mi się podobało

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.