Wiadomości

Wigilia PSL z J. Piechocińskim

 Zwiększenie środków na drogi lokalne, podstrefy Specjalnej Suwalskiej Strefy Ekonomicznej w Ełku i Łomży, pieniądze na inwestycje w innowacyjne technologie oraz przemysł – z takimi informacjami przybył do Grajewa wicepremier i minister gospodarki.

 Janusz Piechociński 14 grudnia br. gościł w SM Mlekpol na zaproszenie Edmunda Borawskiego oraz władz powiatowych PSL na czele z prezesem zarządu powiatowego w Grajewie Stanisławem Szleterem. Wicepremier wziął udział w spotkaniach z lokalnymi przedsiębiorcami, sympatykami i członkami Polskiego Stronnictwa Ludowego z regionu a także dzielił się z zebranymi opłatkiem podczas zorganizowanej przez gospodarzy Wigilii.

 Podczas rozmów Minister Gospodarki poruszał tematy podziału unijnych środków, kilkukrotnego zwiększenia puli na remonty i budowę dróg lokalnych, poszerzenia SSSE (Ełk, Łomża) czy wspierania biedniejszych powiatów i gmin oraz priorytetowego traktowania przemysłu spożywczego, a w tym mleczarskiego przez rząd.

 To, że jestem tu z Wami, odwiedzam, przyjeżdżam dość często na Podlasie oznacza, że będę Was rozliczał. Jestem tu, ale to znak, że stawiam Państwu wysoko poprzeczkę. Rejon jest może biedniejszy, jest może mniej rozwinięty, jednak ma ogromny potencjał ludzki i to trzeba wykorzystać. To jest szansa dla wszystkich, musimy teraz w zgodzie i wspólnocie budować przyszłość. Ścigamy się ze światem jak nigdy dotąd, w ciągu najbliższych lat Polska znajdzie się w strefie wolnego handlu i inwestycji ze Stanami Zjednoczonymi i to jest "5 min" dla pokolenia, które siedzi na tej sali. Od nas zależy czy dołączymy jako kraj do najbardziej technologicznych, innowacyjnych gospodarek tego świata, czy zostaniemy zepchnięci na kilka pokoleń w dół – mówił prezes PSL.

 Mlekpol jest doskonałym przykładem potwierdzającym konkurencyjność branży na arenie międzynarodowej. Skupiono od rolników w bieżącym roku miliard czterysta milionów litrów mleka, firma jest na 6. miejscu w Europie jako zakład przetwórstwa mlecznego, a na 13. m. na świecie – mówił E. Borawski. Kierując przy tym słowa do producentów, by nie obawiali się zniesienia kwotowania, kluczem do powodzenia będzie zwiększanie produkcji.

 Do życzeń świątecznych przekazanych przez J. Piechocińskiego i E. Borawskiego, ciepłe słowa dołączyli wicewojewoda podlaski W. Dzierzgowski oraz St. Szleter prezes ZP PSL w Grajewie. Wspólnym opłatkiem zakończono spotkanie w Grajewie. Modlitwę poprowadził proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Grajewie ks. prał. Czesław Oleksy, pięknie zabrzmiała zaintonowana przez wicepremiera wykonana wspólnie kolęda "Wśród nocnej ciszy”.foto, wideo. e-Grajewo.pl


Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Spędzamy go w gronie najbliższych, w rodzinnej atmosferze spokoju oraz radości.
Ten pełen życzliwości okres napełnia nas optymizmem i energią do działań w kolejnym roku.
To również wyjątkowy czas podsumowań i nowych postanowień. Z tej okazji wszystkim Mieszkańcom województwa podlaskiego
życzę dużo zdrowia, szczęścia oraz radości. Niech nadchodzący Nowy Rok obfituje w pomyślność.
 

Wicewojewoda Podlaski

Wojciech Dzierzgowski

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.