piątek, 28 stycznia 2022

Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 8440 wyświetleń

Święto Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Święto Ziemi- naszej „żyjącej” planety. W Szkole Podstawowej w Rydzewie z tej okazji odbył się uroczysty apel.Uczennica klasy V Paulina Cebelińska zapoznała nas z zagrożeniami przyrody, jakie stwarza współczesny człowiek. Nadmieniła o konieczności ochrony przyrody, aby przetrwała dla przyszłych pokoleń. Ziemia powinna mieć swoje święto każdego dnia.

ZIEMIA
To ja- Matka Ziemia
W spopielanych szatach.
Niegdyś tak wspaniała
Żyzna i bogata.
Dziś zniszczona chemią,
Struta nawozami.
Jak wyżywić ludzi
Nędznymi plonami? (…)

Ochrona przyrody to nasz wspólny cel. Rozwój techniki i cywilizacji niesie za sobą ogromne zniszczenia. Poprawa życia człowieka nie może powodować niszczenia naszej planety, degradacji środowiska przyrodniczego. Klasa II i III pokazała jak można zniszczyć kwiaty, owady, drzewa i trawę przez bezmyślność człowieka. Barwna, ukwiecona łąka zamieniła się w wysypisko śmieci.
Klasa IV przeprowadziła sąd nad człowiekiem XXI wieku. Sprawcą był: KŻDY MIESZKANIEC NASZEJ ZIEMI !!! Wyrok brzmiał:
- Ograniczyć ilość odpadów!
- Segregować śmieci!
- Od najmłodszych lat dbać o środowisko, które ma wpływ na nasze zdrowie i życie.
Wyrok wykonać natychmiast!!!
Klasa VI w swojej inscenizacji przedstawiła problemy ekologiczne na wesoło. Za pomocą melodii znanych piosenek wskazała znaczenie recyklingu. Dzięki zaangażowaniu wszystkich ludzi, środowisko, w którym żyjemy, pracujemy i uczymy się jest naszą wizytówką- ludzi dbających o własne otoczenia i piękno naszej planety- Ziemi.

Jadwiga Chmielewska

Komentarze (2)

Fajna sprawa ... Tylko, że znów można wymienić kilkanaście minusów odnośnie gospodarki odpadami i ochrony środowiska w naszym pięknym mieście Grajewie. Ale cóż szkoda gadać...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.