wtorek, 28 maja 2024

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 9563 wyświetleń

Święto Ziemi

Już po raz dwunasty ZS w Wojewodzinie był organizatorem Święta Ziemi, które jest zarazem drzwiami otwartymi szkoły. Jest to również jeden ze sposobów prezentacji szkoły w powiecie grajewskim i powiatach ościennych wśród gimnazjalistów. Dzisiejsze święto pod hasłem DARY ZIEMI odbyło się w nowo odnowionej sali gimnastycznej. W Wojewodzinie zawsze pamiętano o ekologii i ochronie środowiska. Nawet położenie w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego do tego zobowiązuje. Jest to pierwsze Technikum ekologiczne w tym regionie. Wojewodzin uznawany jest jako enklawa ekologiczna: czysta i zdrowa woda, oczyszczalnia ścieków, ogrzewanie olejowe, aleja lipowa jako pomnik przyrody, bliskość wielkiego drzewostanu w postaci lasów - to atuty.Co roku przybywa więcej drzew i krzewów. Tylko ostatnio posadzono 150 świerków, 50 sosen i 30 krzewów ozdobnych. Do tradycji należy też sprzątanie świata dwa razy do roku. Zaangażowana młodzież sprząta las, drogi w strone Grajewa czy restauruje mrowiska leśne, jak również sortuja śmiwci i odpady.

Organizatorzy, pracownicy szkoły cieszą się, że co roku gośćmi są uczniowie gimnazjów, którzy rywalizują w takich obszarach jak plasyka, muzyka i śpiew czy sport. Życzyli oni jak najlepszych rezultatów i miłych wspomnień z Wojewodzina. Dziękowali też opiekunom za przygotowanie młodzieży do występów i rywalizacji sportowych.


Wyniki konkursów

Konkurs Piosenki Ekologicznej
I miejsce - zespół z Gimnazjum w Wąsoszu
II miejsce - Ewa Dłużniewska z Gimnazjum w Rajgrodzie
Michalina Siedlecka z Gimnazjum nr3 w Grajewie
III miejsce - zespół z Gimnazjum w Danówku

Konkurs plastyczny - plakat o Święcie Ziemi
I miejsce - Monika Grygo i Karolina Krukowska z Publicznego Gimnazjum nr1 w Grajewie
II miejsce - Anna Bukowska z Publicznego Gimnazjum nr3 w Grajewie
III miejsce - Emilia Kamińska z Publicznego Gimnazjum nr3 w Grajewie
Wyróżnienia otrzymali:
Monika Misztal - PG nr1 w Grajewie
Ola Łebkowska - PG nr1 w Grajewie
Marta Kiełczewska - PG nr1 w Grajewie
Marta Maciorowska - PG nr3 w Grajewie

Gry i zabawy sportowe
Klasyfikacja końcowa
I miejsce - Gimnazjum w Danówku - opiekun I.Gutowska
II miejsce - PG nr2 w Grajewie - opiekun B.Ciszewsk
III miejsce - Gimnazjum w Rajgrodzie opiekun L.Warda


dla e-Grajewo.pl ZS w Wojewodzinie

poniedziałek, 27 maja 2024

Komunikat UM w Grajewie

Komentarze (2)

Jestem uczennicą Gimnazjum nr 1 w Grajewie. Do Wojewodzina na obchody Święta Ziemi przyjechałam po to aby zobaczyć tę szkołę i podjąć decyzję czy podjąć naukę w tej szkole. Bardzo podobało mi się to w jaki sposób zostało zorganizowane to święto i atmosfera jaka panowała wśród wszystkich uczestników tej imprezy. Duże wrażenie zrobiło na mnie to w jaki sposób zajęto się nami gimnazjalistami.

Monika górą :*

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.