środa, 8 lutego 2023

Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 13481 wyświetleń

Święto Policji w Grajewie

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jarosław Zieliński uświetnił swoją obecnością uroczysty apel z okazji 97 rocznicy powstania Polskiej Policji, który odbył się dzisiaj na placu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Grajewie.

Policja Państwowa została powołana ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z 24 lipca 1919 r.. Na pamiątkę tego wydarzenia grajewscy policjanci obchodzili dzisiaj uroczystość 97-lecia powstania Polskiej Policji, która odbyła się na placu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. Apel ten został poprzedzony mszą świętą w kościele pod wezwaniem Św. Jana Pawła II w Grajewie, którą celebrował kapelan grajewskiej Policji – ks. Tomasz Chludziński. Następnie o godzinie 15.00 przed budynkiem jednostki obchody święta rozpoczęły się meldunkiem złożonym przez dowódcę uroczystości Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji – Panu Jarosławowi Zielińskiemu. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością także Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku Pan insp. Daniel Kołnierowicz oraz przedstawiciele lokalnego samorządu, duchowieństwa, współpracujących z Policją instytucji, służb i straży, a także rodziny policyjne i mieszkańcy miasta.

Podczas dzisiejszej uroczystości policjanci otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz odznaczenia związkowe. Wśród awansowanych był 1 oficer, 11 aspirantów i 10 sierżantów. Natomiast jedna funkcjonariuszka otrzymała odznakę honorową NSZZP województwa podlaskiego.

Ponadto obchody uświetniła Kompania Reprezentacyjna Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku.

źródło – oficer prasowy KPP w Grajewie

 

Komentarze (13)

A apel smoleński będzie ?

W magazynach PUK leży taka czarna tablica z listą ofiar miejscowych policjantów poległych za władzę i tych ludzi należy uszanować.

Policja nie służy obywatelom .policja służy rządowi który nas niszczy. Policjanci powinni chronic obywatela nawet przed oprawa mi z rządu. Ale jak wiadomo tego nie robią. Ślepo i bezmyślnie wykonują rozkazy. Niczym ślepe i głupie owce. Koledzy i koleżanki zastanówcie się 3 razy zanim O sądzicie kogoś w imię rządzącej partii . pozdrawiam tych policjantów którzy mają odwagę sprzeciwic się często durnym rozkazów. PS. Nie podążajcie śladem komuny i jej MO.

Także nie podążajcie za Pisiakami.

O ciekawa rzecz 97 rocznica powstania POLICJ albo ja byłem w hibernacij albo policja no nie ważne ważne są medale za złapanego po piwie lub pijącego piwo przy sklepie BRAWO BRAWO BRAWO a gdy są potrzebni to są bardzo zająci naprzykład jazdą 25 km/h przez co blokują drogę lub po prostu stoją showani w jakimś zakamarku i patrzą na zegarek czy już czas na zjazd do psiarni pozdrowienia i góry medali a jak będzie brakować to mogę podrzucić kawał BLACHY mam wrażenie że to sen

kto ma szkołę ten ma lżej, trzeba bylo się uczyć, a tak zbierasz mandaty jako jeden z meneli:)

Janusz troche popraw sie z ortografi to może i Ciebie przyjmą,a tak swoją drogą tylko nażekacie na tą Policję,a czy to przypadkiem nie zazdrość

Wszystkim Pracownikom Policji życzę wszelkiej pomyślności i spokojnej służby

A czemu święto policji nie było obchodzone w Rajgrodzie jak było obiecane rok temu

Ktoś- żeby komuś wytykać błędy, samemu trzeba znać ortografię - piszemy : narzekać:))

janusz-bili go koledzy: probowales kiedykolwiek dostac sie do wojska, policji? Interesowales sie tematem, szukajac informacji w mediach? Co drugi kandydat do korpusu szeregowych, posterunkowych jest po studiach. W przypadku kandydata do pracy w Policji, wyksztalcenie srednie to minimum.

janusz: Jezeli bylo zgloszenie to nie maja wyjscia, musza wypisac mandat bo jest prawie 100% pewnosc, ze osoba zglaszajaca obserwuje gdzies z ukrycia sytuacje i w przypadku odstapienia od ukarania pobiegnie na komende ze skarga a wtedy tacy policjanci maja przerabane. Jezeli nie bylo zgloszenia a przypadkowo natrafia na ciebie pijacego alk w niedozwolonym miejscu to tez nie maja powodu, zeby dla ciebie ryzykowac i odstapic od ukarania bo zawsze jest ryzyko, ze swiadek takiego zdarzenia z zawisci zadzwoni na komende ze skarga. Ludzie potrafia miec pretensje o to, ze patrol nie zainteresowal sie palacymi papierosy nastolatkami... Poda taki konkretna godzine i przelozeni od razu wiedza kto wtedy patrolowal ten konkretny rejon. Awantura gwarantowana.

Janusz ty ewidentnie nalezysz do tych ludzi, ktorym wszystko przeszkadza i nie da sie dogodzic. Jak stoja - zle. Jak jezdza - zle. Maja sie schowac na komendzie? Przeciez patrole sa wlasnie po to by PATROLOWAC. Stad ta wolna jazda i stanie w roznych punktach miasta(nie marnowac benzyny). Zreszta to jest rzadkosc. Oni maja tyle interwencji w ciagu dnia, ze to sie w twojej glowie nie miesci. Stad wynika kolejny problem: kiedy bedziesz potrzebowal pomocy policjantow to bedziesz musial poczekac bo prawdopodobnie beda na jakiejs interwencji, a jak to bedzie interwencja na jakiejs wiosce to sie szybko nie doczekasz bo ich jest za malo - oszczednosci na etatach - jakbys mial znajomego policjanta to bys o tym wiedzial a tak to pitolisz glupoty jak wiekszosc cwiercinteligentow z Grajdola.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.