Kultura i rozrywka

Święto Niepodległości PM1


„Piękna jest nasza ziemia, przejrzysty nad nią błękit, piękna jest nasza mowa,  i pieśni i piosenki …”

Na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Grajewie w dniu 10.11.2009r. zorganizowano uroczystość, która na stałe wpisała się do ceremoniału wydarzeń przedszkola. Łączy się ona również z nazwą ulicy przy której zlokalizowana jest placówka. To znakomita okazja do realizacji zamierzeń programowych takich jak: znajomość ogólnopolskich świąt, symboli, przynależność narodowa, propagowanie tradycji narodowych.

Uczestnikami uroczystości byli: przedstawiciel kombatantów Pan Leon Franciszek Kozłowski, dzieci, rodzice oraz cała przedszkolna społeczność. Nasz najważniejszy gość opowiedział  o bohaterstwie polskich żołnierzy w czasie wojny i zaśpiewał kilka żołnierskich piosenek.
Uroczystość zakończono wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego, po czym dzieci wspólnie z nauczycielkami złożyły kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości.

 
Program  przygotowano wspólnie z dziećmi sześcioletnimi pod czujnym okiem nauczycielki wychowania przedszkolnego Beaty Kaczmarek.

 

PM nr 1

środa, 24 kwietnia 2024

Rajd Pojazdów Zabytkowych

środa, 24 kwietnia 2024

Pierwsza edycja Hip Hop Generation

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.