Wiadomości

  • 21 komentarzy
  • 13433 wyświetleń

Święto Niepodległości 11 XI

Uroczystości związane z obchodami 91. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Grajewo - program uroczystości

11 LISTOPADA 
godz. 10.00
 Zbiórka uczestników /poczty sztandarowe, orkiestra, delegacje organizacji i zakładów pracy/ przy Miejskim Domu Kultury.
   
godz. 10.15
 Przemarsz do Kościoła p.w. Trójcy Przenajświętszej.
   
godz. 10.30
 Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.
  
Po mszy św. przejście pod Krzyż „Solidarności” i złożenie wiązanek, a następnie pod Pomnik Niepodległości.

Po złożeniu wieńców - odprowadzenie pocztów sztandarowych i uczestników uroczystości do Miejskiego Domu Kultury.

 

 

piątek, 30 września 2022

Odwołane VI Regaty Żeglarskie OSP

czwartek, 29 września 2022

Ełk. Samochód osobowy uderzył w budynek

Komentarze (21)

Pani w Urzędzie Miasta na polecenie kogoś z góry otwiera w komputerze plik zatytułowany "11 listopada", włącza program graficzny, robi kopiuj - wklej, zmienia daty oraz ewentualnie nazwę zespołu. Nikt nie oczekuje defilad, ale po co te pozory?

co są składane wieńce po kilka razy pod pomnikiem. Po dwóch, trzech dniach komunalka je zabierze na śmietnik.
Pomyślcie a może ograniczyć te wiazanki a z tych okazji zasadzić w mieście kilkadziesiat drzew, z pozytkiem dla tej osady.

co są składane wieńce po kilka razy pod pomnikiem. Po dwóch, trzech dniach komunalka je zabierze na śmietnik. Pomyślcie a może ograniczyć te wiazanki a z tych okazji zasadzić w mieście kilkadziesiat drzew, z pozytkiem dla tej osady.

do Grajewiak: kup i sadź, masz prawo. Do dzieła!

tak jak zwykle - smutno z powagą...
dlatego nikt nie lubi takich świąt.
Powinni zamiast tych wieńców itp przeznaczyć kasę na jakiś fajny zespół - ludzie poskakaliby i byłby fun :)

Do Grajewiaka:
A gdyby 1 i 2 listopada nie zapalać zniczy, nie stawiać kwiatów, to dopiero oszczędności.

KTO JEST ZA NIECH SIE PISZE !!!Świetny pomysł każdy urzad , firma , zakład, insytucja posadzi na dzień 11 listopada JEDNO DRZEWO, to bedzie tworzyło nowa historię. Jeden wieniec to kasa ok. 100 zł , a było ich 29 , rachunek jest prosty .

co się czepiasz tej Pani z UM. Bierzesz chociaż udział w uroczystościach? Czy tylko przed kompem ciągłe żale

"AJ" - zmierz sobie temperaturę i postępuj dalej zgodnie z książką lekarską.
"Grajewiak" - nie wiedziałem, że mamy i takich co się urodzili na Marsie. Bierz łopatę i sadź, a ja mimo iż nie obiecuję brać przykład to jednak przemyślę.

Do Grajewiaka nie trać czasu i zacznij sadzić jest dobry czas, do AJ zacznij czytać historie Polski jest na to czas bo są długie wieczory

Kompatantów LWP nie ma - to chyba oni pokonali przynajmniej 1 okupanta. Ci z 39 roku zostali pokonani przez Niemców i Rosjan to czym oni się teraz chwalą?

W tej wiosce / Grajewie / nie ma pomysłu na nic, tylko szare, smutne SZABLONY. Coroczny schemat. Tych co tym zarzadzają nie stać na nic.
Wspieranie wzajemnego kółka adoracyjnego.

i każde z waszych wypowiedzi jest rozsądne lecz nie koniecznie zdrowe... to jest swieto polski tutaj nie mowi sie o pieniądzach czy oszczędnościach.. kazdy z was jest na zdrowy rozsądek chory

"poldek" jesteś jakimś ćwierćinteligentem czy tylko udajesz? jeśli nie wiesz jaka jest różnica miedzy tymi którzy bronili ojczyzny w 1939 a tymi którzy przynieśli "nowy system rządów" ze wschodu (chociaż nie wszyscy) to zrzeknij się obywatelstwa, oddaj paszport i poproś o azyl gdzieś na madagaskarze albo jeszcze dalej. Wstydź się chłopie takich tekstów pisać. A może czujesz się niedowartościowany? A może tęsknisz za starym systemem?

i każde z waszych wypowiedzi jest rozsądne lecz nie koniecznie zdrowe... to jest swieto polski tutaj nie mowi sie o pieniądzach czy oszczędnościach.. kazdy z was jest na zdrowy rozsądek chory

do Grajewiaka: już pisałem czeka na Ciebie 100.000 - przedstaw się, podpisz umowę i działaj. Oczekuję,, że napiszesz 10 wniosków, pozyskasz "dobre pieniądze" dla miasta. Ja nie stracę, Ty wygrasz dobre pieniądze! Więc jak?

AZ, stef - biorę udział w tych uroczystościach i znam historię Polski, ale licytować się na patriotyzm z Wami nie będę.

do "AJ" pozorami nazywasz pamięć i szacunek dla Polaków, którzy własną krwią zapłacili za niepodległość Ojczyzny? Może masz jakiś pomysł na organizację obchodów? Wykaz inicjatywę i chęć działania? Więc jak Twoim zdaniem te obchody powinny wyglądać? Pozdrawiam

Pozorami nazywam postrzeganie przez niektórych tych uroczystości jako obowiązku. Znam osoby. które traktują udział w delegacji jako nudny i mało komfortowy przykaz szefa. Jak często widujecie na tych uroczystościach kierowników danych instytucji, firm? Zazwyczaj w komplecie stawiają się samorządowcy, kombatanci i orkiestra. Czapki z głów przed tymi, którzy przychodzą pod pomnik z własnej woli. Jak mogłyby wyglądać obchody? Po pierwsze, Grajewo nie jest wielkim i bogatym miastem i nie może pozwolić sobie na imprezy masowe, zwłaszcza, że listopad to mało sprzyjający spacerom i zabawom miesiąc. Po drugie, obchody co drugi rok mogłyby się przenosić pod Pomnik X-lecia Niepodległości przy ul. Cmentarnej. Na ulicach miasta lub w pomieszczeniach przyszłej Grajewskiej Izby Historycznej mogłaby zostać otwarta wystawa przedstawiająca np. Grajewo w okresie zaborów lub II RP; w kinie - pokazy filmów historycznych, albo quiz znajomości historii Polski i naszego regionu; w hali MOSiRu - towarzyski mecz piłkarski (Warmii) lub siatkarski; ulicami miasta z metą na ul. 11 Listopada - bieg Niepodległości. Nie wszystko musi być związane z historią i patriotyzmem. Może ważniejsze jest nawet to, aby mieszkańcy odnieśli wrażenie, że jest to dzień inny niż wszystkie pozostałe. Nie musi to być wyłącznie dzień zadumy - można zorganizować występ jakiegoś satyryka, grupy kabaretowej lub zespołu teatralnego. Nie są to propozycje typu wielkich defilad ze sprzętem wojskowym, ale ogólnie pojęta kultura w naszym mieście, od kilku lat zatrzymała się na poziomie dwódniowych Dni Grajewa, Biegu Wilka i Pożegnaniu Lata. Dlatego z umiarkowaniem modlę się i piszę ten tekst, bo pragnę wzbogacenia przynajmniej jednego ze świąt państwowych - raz może to być 11 Listopada, następnego roku 3 Maja, a jeszcze innego 15 sierpnia.

"Grajewiak / jeszcze / " - a przepraszam -ty to bys pewnie zatańczył wkoło tego pomnika jak indianie nad ogniskiem ? (przepraszam Indian) - co uważasz trzeba tu zrobić ? - nic innego -oddano hołd i przestańcie wylewć te pomyje !

do AJ więc może warto zgłosić się oficjalnie do UM z pomysłami i propozycjami Chętnie Ciebie wysłuchają. Wiec czas na działanie z Twojej strony.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.