poniedziałek, 4 grudnia 2023

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 9284 wyświetleń

Święto Niepodległości

11 Listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów Polska odzyskała wolność. Tego dnia podpisano z Niemcami porozumienie o zawieszeniu broni.

W Grajewie uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Trójcy Świętej z udziałem żołnierzy, harcerzy, pocztów sztandarowych, władz oraz licznie przybyłych mieszkańców.
Uroczystości uświetniała grajewska Orkiestra OSP pod batutą R. Jasionowskiego.

foto - delegacje urzędów, zakładów pracy, szkół, organizacji swój hołd wyraziły składając kwiaty przy Pomniku Solidarności Ziemi Grajewskiej upamiętniającym Konstytucję 3 Maja; Pomniku Poległym na Pl. Niepodległości oraz ul. Cmentarnej w Grajewie.

e-Grajewo.pl

Polacy tego typu rocznice spędzają w nastroju powagi i smutku.
Zupełnie inaczej jest np. w Stanach Zjednoczonych - tam Dzień Niepodległości świętowany jest na piknikach, zabawach, w wesołej atmosferze.

Jak myślicie, czemu u nas tak jest? Czy jest to radosne święto i powinniśmy się cieszyć?

Komentarze (8)

A z czego się cieszyć?!Nie o taką chyba Polskę walczyli nasi dziadowie?

przeciez jak odzyskalismy niepodleglosc to nasi dziadowie sie cieszyli to czemu my mamy sie smucic? bez sensu, tez powinnismy sie cieszyc!!

Tak: Jako naród polski powinniśmy się cieszyć że po 123 latach pękły sztuczne kordony dzielące społeczeństwo polskie. Wolnością tą dano nam się cieszyć tylko 21 lat ( 1939-1945 okres II wojny światowej) w okresie tym trudno było o radość a po wyzwoleniu przyszedł następny okres zniewolenia umysłu „mieliśmy tylko jedną prawdę” aż do roku 1989- nie było czasu, i niema takiego autorytetu jakim był Józef Piłsudski.

ide za tymi kturzy piszo

ide za tymi kturzy piszo

...żeby nasi dziadowie przeczytali jakie błędy ortogograficzne piszą ich wnukowie to by nie walczyli z takim zapałem o tą wolną Polskę. Będąc pod zaborami posiadaliśmy 3 noblistów i w okresie tzw "komuny" (można było uczyć się do bólu), też 3 noblistów. Polak to jest taka swołocz, że lepiej się czuje jak ma wspólnego wroga (zaborcę, komucha, bogatego sąsiada) - ma wtedy na co narzekać i złorzeczyć. Tych 2 pierwszych czynników niedługo zabraknie, zostanie 3 czynnik a wtedy historia zatoczy koło itd.
pozdrawiam

no, "wolnomysliciel" czy wolnomyślący; co ty ze sobą zestawiasz? ortografię i walkę naszych Dziadów o Wolnośc? co za bezsens, niektórzy walczyli o wolność wogóle nie umiejąc pisać ani czytać - właśnie Wolność była na pierwszym miejscu, reszta potem; ortografii można się nauczyć, kto poiwedział, że w póxniejszym wieku nie?

A o jaką ??????
Ta uroczystość bardzo mi się podobała !!!
Myślę, że nasi dziadkowie mieli rację co do tej POLSKI !!!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.