sobota, 28 stycznia 2023

Kultura i rozrywka

  • 4 komentarzy
  • 2452 wyświetleń

"Wielki test wiedzy o historii Grajewa"

W niedzielę 20 listopada w sali widowiskowej GCK odbył się po raz trzeci „Wielki test wiedzy o historii Grajewa” wzorowany na formule telewizyjnej „Wielkich testów o …”. Do udziału w teście zgłosiło się 63 uczestników (młodzież ucząca się do 20 roku życia). Ich zadaniem była odpowiedź na 35 pytań konkursowych. Ponieważ obchodzimy w tym roku 80. rocznicę likwidacji grajewskiego getta (XI 1942 r.), to właśnie historii społeczności żydowskiej naszego miasta dotyczyła znaczna część pytań. W pierwszej kolejności liczyły się prawidłowe odpowiedzi, ale jak się okazało, czas ich udzielania za pomocą pilotów był równie ważny.


Wszyscy uczestnicy wykazali się nie byle jaką znajomością zagadnień, których dotyczyły pytania. Jednak zwycięzcami tegorocznej edycji testu okazali się:


I MIEJSCE – Gerard Małaszuk - nagroda 2.000 zł
II MIEJSCE – Zuzanna Chodnicka - nagroda 1.500 zł
III MIEJSCE – Michał Szymanowski - nagroda 1.000 zł


Nagrody laureatom wręczali Prezes Towarzystwa Przyjaciół 9 PSK w Grajewie – Andrzej Aleksandrowicz oraz Dyrektor GCK – dr Tomasz Dudziński.
Dodatkowo wśród uczestników testu zostały rozlosowane pakiety upominków ufundowane organizatorów.


WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY W PRZYSZŁOŚCI


Organizacja testu była współfinansowana ze środków Miasta Grajewo w ramach współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi w oparciu o zapisy Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Organizatorzy:
Towarzystwo Przyjaciół 9 PSK w Grajewie
Grajewskie Centrum Kultury
Grajewska Izba Historyczna
Miasto Grajewo

czwartek, 26 stycznia 2023

Morsy grają z WOŚP (29.01)

czwartek, 26 stycznia 2023

Wieści ze Szkoły Muzycznej

Komentarze (4)

Gratulacje dla nagrodzonych

Gratulacje dla Michałka Szymanowskiego

Szkoda, że w tym roku bez kategorii dorosłych no ale wiadomo, mniejsze zainteresowanie. Gratulacje dla uczestników i zwycięzców.

Serdeczne gratulacje zwycięzcom. Super młodzież

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.