Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 4357 wyświetleń

Wieczór poetycko-muzyczny "Dopóki jestem"

W sobotnie popołudnie 15 stycznia w Grajewskiej Izbie Historycznej odbył się wieczór poetycko-muzyczny zatytułowany "Dopóki jestem…".


Spotkanie z twórczością Agnieszki Osieckiej było zajmującą wędrówką po meandrach miłości. 
W śpiewanych i recytowanych utworach poetki to pożądane przez wszystkich doświadczenie egzystencjalne zostało ukazane na serio, patetycznie (np. "Jeżeli gdzieś jest niebo…") ale i żartobliwie, z nutką humoru (np. "Kiedy byłam stara", "Szpan i luz"). Odsłoniło się jej dobre i złe oblicze oraz potwierdziło, że miłość zarówno uszczęśliwia, jak i prowadzi do katastrofy, uwzniośla i powala, buduje i niszczy; bywa błogosławiona, ale i szatańska. 


Utwory poetki przekonująco i z dużą dbałością o estetykę słowa zaprezentowali członkowie zespołu teatralnego Grajewskiego Centrum Kultury "Po Godzinach". Potwierdzały to znakomite reakcje wsłuchującej się w poezję śpiewaną (w wykonaniu Moniki Soroko) i mówioną (Aneta Doliwa, Anna Jarząbek, Bożena Kalinowska, Renata Kaczyńska, Lucyna Bagińska) publiczności, która do ostatniego miejsca wypełniła GIH i nagradzała występujących brawami. 


Na początku programu strofą poetycką i piosenką uczczono pamięć Joanny Chorosińskiej, prowadzącej zespół przez kilka lat.
Za stronę dźwiękowo-muzyczną przedstawienia odpowiadał Radosław Antoniak. Nad całością czuwała Lucyna Bagińska.

 

Komentarze (1)

Byłem. Super. Proszę o więcej.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.